Wiadomości

  • 24 listopada 2021
  • 28 listopada 2021
  • wyświetleń: 5642

Jak będzie wyglądać organizacja tegorocznych wizyt duszpasterskich?

Jak będzie wyglądać organizacja wizyt duszpasterskich, czyli kolędy, w parafiach w diecezji bielsko-żywieckiej w tym roku? Jak poinformowało nasz portal diecezjalne Centrum Informacyjno-Medialne, "decyzję o tegorocznych odwiedzinach duszpasterskich podejmuje ksiądz proboszcz wraz z zespołem duszpasterskim, biorąc pod uwagę ciągle zmieniającą się sytuację epidemiczną i ewentualne obostrzenia".

Kuria, diecezja, biskup, bielsko żywiecka, kościół
Jak będzie wyglądać organizacja tegorocznych wizyt duszpasterskich? · fot. mp / czecho.pl


Przypomnijmy, rok temu, decyzją biskupa ordynariusza Romana Pindla, tradycyjne odwiedziny kolędowe w naszej diecezji nie odbywały się ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce. Więcej o tym pisaliśmy w artykule "Jest decyzja biskupa: W tym roku bez tradycyjnych odwiedzin kolędowych".

Jak będzie wyglądała organizacja wizyt duszpasterskich, czyli tzw. "kolędy", w tym roku? - Decyzję o tegorocznych odwiedzinach duszpasterskich podejmuje ksiądz proboszcz wraz z zespołem duszpasterskim, biorąc pod uwagę ciągle zmieniającą się sytuację epidemiczną i ewentualne obostrzenia - poinformowało portal czecho.pl Centrum Informacyjno-Medialne Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

- W zależności od charakteru parafii i aktualnej sytuacji odwiedziny duszpasterskie można przeprowadzić w jeden z następujących sposobów: tradycyjna forma z wizytą u rodzin należących do parafii, wizyta u rodzin, które zaproszą księdza lub zorganizowanie mszy świętej dla rodzin danego rejony z błogosławieństwem kolędowym - dodaje diecezjalne CIM.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.