Wiadomości

  • 26 września 2007
  • wyświetleń: 1932

Sprzedawał kradzione części do aut!

Policjanci Sekcji Kryminalnej wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej zatrzymali Artura S. - 27-letniego mieszkańca Bielska-Białej podejrzanego o prowadzenie nielegalnego procederu obrotu częściami samochodowymi w Zabrzegu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli elementy kradzionych pojazdów oraz silniki samochodowe z usuniętymi polami numerowymi. W trakcie przeszukania firmy zajmującej się handlem używanymi podzespołami policjanci odnaleźli silniki samochodowe różnych marek - BMW, Volkswagen z usuniętymi numerami identyfikacyjnymi, kradzione tablice rejestracyjne oraz dowody rejestracyjne.

Ponadto w trakcie kontroli pobliskiego warsztatu należącego do małżeństwa W. w miejscowości Zabrzeg, policjanci odnaleźli pięć pojazdów luksusowych marek, między innymi Nissan Navara, Land Rover, które wprowadzono na polski obszar celny nie uiszczając opłat celnych, przez co narażono Skarb Państwa na znaczne straty. W trakcie przeszukań pomieszczeń mieszkalnych policjanci i celnicy zabezpieczyli nielegalną linię produkcyjną alkoholu oraz kilkaset litrów alkoholu o wartości blisko 50 tysięcy złotych, etykiety markowej wódki, znaki akcyzy na samoprzylepnym papierze, 800 nakrętek i 750 szklanych butelek. Funkcjonariusze ustalają aktualnie źródło pochodzenia nielegalnego alkoholu.

Za przestępstwa, których dopuścili się sprawcy grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności. O ich losie zadecyduje Prokuratura i Sąd.

Policjanci wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej zapowiadają dalsze, wzmożone kontrole zlokalizowanych na terenie powiatu bielskiego punktów obrotu częściami i akcesoriami samochodowymi.

KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.