Wiadomości

  • 26 listopada 2021
  • wyświetleń: 2317

Uwaga na intensywne opady śniegu i oblodzenie! Ostrzeżenie IMGW

Za nami:

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu, które mogą wystąpić w naszym regionie w ciągu najbliższej doby. Wydano również alert przed oblodzeniem dla całego województwa śląskiego.

Odśnieżanie, śnieg, zima
Uwaga na intensywne opady śniegu i oblodzenie! Ostrzeżenie IMGW · fot. Oskar Piecuch / tychy.info


- Prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm - informuje Małgorzata Koper, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia (w trzystopniowej skali) obowiązuje od godziny 16.00 w piątek, 26 listopada do godziny 4.00 w sobotę, 27 listopada w części województwa śląskiego, w tym m.in. na terenie miasta Bielsko-Biała oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego.

IMGW-PIB wydało również ostrzeżenie przed oblodzeniem dla całego województwa śląskiego. - Prognozuje się miejscami zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C, przy gruncie około -2°C - poinformowała Alina Jasek-Kamińska z Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%. Żółty alert przed oblodzeniem obowiązuje w sobotę, 27 listopada od północy do godziny 8.00.

mp / czecho.pl

źródło: IMGW

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.