czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 września 2007
  • wyświetleń: 1221

Kontrola wałów przeciwpowodziowych

Ostatnia powódź ujawniła słabe punkty wałów przeciwpowodziowych i błędy popełnione przy regulacji Łękawki. Te ostatnie zgłaszali mieszkańcy Dankowic, a zwłaszcza hodowcy ryb w „Foksowcu”.

Kontrola wałów przeciwpowodziowych
Wizja lokalna na wałach przeciwpowodziowych.
fot. gminabestwina.info


W związku z interwencjami zgłaszanymi do Śląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w ubiegłym tygodniu odbyła się wizja lokalna na wałach przeciwpowodziowych od strony Wisły i od Łękawki. Ustalono, że zniszczona przez wykonawcę regulacji Łękawki korona wału przeciwpowodziowego od Wisły zostanie w najbliższym możliwym czasie naprawiona.
Inspektor nadzoru budowlanego zleci niezależnemu geodecie wykonanie niwelacji dna Łękawki, aby zbadać, czy pretensje hodowców z Dankowic są uzasadnione.

Najważniejsza sprawa dla mieszkańców Kaniowa – w ramach gwarancji będzie uszczelniany wał przeciwpowodziowy od strony Łękawki. Przyjęto, że uszczelnianie będzie wykonywane metodą iniekcji, tzn. wiercone będą z korony wału otwory w głąb wału aż do warstwy nieprzepuszczalnej pod korpusem wału, w które wtłaczany będzie pod ciśnieniem emulgat betonowy, tworząc w ten sposób pionową ścianę. Wał będzie uszczelniany od śluzy wałowej do skrzyżowania z ul. Łabędzią.

Będzie również kontynuowana regulacja Łękawki. Do tej pory wykonano 1300 metrów, kolejny odcinek wynosił będzie 2000 metrów i sięgnie do ul. św. Sebastiana w Bestwince.

gminabestwina.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.