Wiadomości

  • 28 listopada 2021
  • wyświetleń: 1742

[WIDEO] Nie bądźmy obojętni na los cierpiących dzikich zwierząt...

Wojciech Kaprzyk z profilu "Za miastem, czyli przyroda Czechowic-Dziedzic i okolic", Mikołaj Siemaszko z grupy "Czechowiczanie dla Przyrody" oraz Sławek z fundacji "Mysikrólik" z Bielska-Białej przeprowadzili w ostatnim czasie akcję ratunkową, która miała na celu pomoc rannemu i cierpiącemu łabędziowi. Film z akcji został opublikowany w internecie.- Spotykam wiele martwych zwierząt, niektóre umierają ze starości inne ulegają wypadkom itd - taka już jest natura. Śmierć dla jednego to obiad lub życie drugiego, od początku ewolucji tak świat funkcjonuje i na to musimy przystać. Inaczej jest ze zwierzętami cierpiącymi. Wiemy, że zwierzęta potrafią odczuwać cierpienie i tego cierpienie powinniśmy im oszczędzić. To, że nie jesteśmy obojętni na cierpienie innych istot, czyni nas właśnie ludźmi... - napisał na profilu "Za miastem, czyli przyroda Czechowic-Dziedzic i okolic" Wojciech Kaprzyk, jeden z jego założycieli.

Wpis na profilu pojawił się w kontekście rannego łabędzia, którego czechowiczanin zauważył przejeżdżając przez most na Białce. - Łabędź miał sporą ranę na skrzydle, którą nieustannie dziobał - postanowiłem spróbować jakoś pomóc. Na prośbę o pomoc zareagował Mikołaj Siemaszko i oczywiście niezawodny Ośrodek Rehabilitacji "Mysikrólik" - Na Pomoc Dzikim Zwierzętom. Wspólnie udało się złapać ptaka (właściwie udało się Sławkowi). Z pobieżnych oględzin dokonanych przez Sławka wynika, że ma otwarte złamanie skrzydła a rana była zabrudzona. Rokowania są niepewne, ale w "Mysikróliku" otrzyma fachową pomoc, a przede wszystkim nie będzie cierpiał - dodał mieszkaniec Czechowic-Dziedzic.

- Widzicie jak bardzo potrzebny jest ośrodek jakim jest "Mysikrólik" i jak bardzo my jesteśmy zobowiązani aby pomagać im w pomaganiu! - podsumował Kaprzyk.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.