Wiadomości

  • 29 listopada 2021
  • wyświetleń: 704

Jak aplikować skuteczny antyperspirant w sztyfcie?

Materiał partnera:

Trudno sobie wyobrazić aktywność fizyczną, podróż w upale czy po prostu wyjście do pracy bez wcześniejszego użycia antyperspirantu, kosmetyku niezwykle uniwersalnego, bez którego wielu z nas nie może się obejść. To popularny produkt, którego głównym zadaniem jest redukcja potu. Ponieważ jednak antyperspiranty są dostępne w kilku formach, a przez to także konsystencjach, nieco się one różnią zarówno pod względem działania, jak i aplikacji. Jak zatem aplikować antyperspirant w sztyfcie, by faktycznie był skuteczny?

Linkhouse


Dlaczego stosujemy antyperspiranty?Skuteczny antyperspirant to zdecydowanie ten rodzaj kosmetyku, po który sięgamy niemalże codziennie. Zazwyczaj w momencie, gdy znajdziemy najlepiej dopasowany do nasz wariant, już przy nim pozostajemy, ponieważ ufamy jego efektywności. A ta jest bardzo istotna w przypadku takich produktów. Brak kontrolowania potliwości może skończyć się nie tylko nieprzyjemnym zapachem, ale też nieestetycznymi plamami na ubraniach. Te zaś diametralnie mogą wpłynąć na nasze samopoczucie, komfort i pewność siebie. Wilgoć gromadząca się pod pachami sprawia, że czujemy się nieświeżo, a oprócz tego tracimy swobodę poruszania się, chcąc możliwie jak najbardziej ukryć ten problem. Jest to szczególnie stresujące w takich sytuacjach, jak ważne biznesowe spotkanie czy randka.

Nic zatem dziwnego, że antyperspirant to dla nas tak istotny element pielęgnacji ciała. Produktów z tej kategorii na rynku jest obecnie bardzo wiele. Różnią się od siebie składem, deklarowanym czasem działania, nierzadko zapachem, a przede wszystkim - formą. Dlatego też możemy znaleźć antyperspiranty w sprayu, w kulce, w sztyfcie, a nawet w kremie. Wybór sposobu aplikacji jest właściwie zależny wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji, jako że to uzyskiwane rezultaty są tutaj najistotniejsze.

Czy antyperspirant w sztyfcie jest wart zakupu?Większość przeciętnych konsumentów może zauważyć, że najpopularniejsze warianty antyperspirantów to te w kulce oraz w sprayu. Sztyfty swoje lata świetności zdają się mieć już za sobą, choć nie da się ukryć, że wiele osób nadal z nich korzysta - i to nie bez przyczyny.

Antyperspirant w sztyfcie wyróżnia się zwykle wysoką koncentracją składników aktywnych, które są odpowiedzialne za czasowe zwężanie ujść gruczołów potowych, co z kolei zapobiega wydostawaniu się potu na powierzchnię skóry. Co więcej, to właśnie kosmetyki w sztyfcie są niejednokrotne wskazywane jako te najskuteczniejsze. Czy słusznie? Zapewne wiele zależy od naszych oczekiwań, niemniej antyperspiranty w sztyfcie bywają częstym wyborem chociażby osób, które regularnie uprawiają sport.

Niestety antyperspiranty w sztyfcie mają też pewną wadę: są one najczęstszymi winowajcami białych i żółtych plam pozostawionych na ubraniach, co nierzadko wiąże się z tym, że wiele z nich zawiera w sobie talk. Ten problem można jednak zniwelować, a głównym kluczem do sukcesu jest poprawna aplikacja.

Technika aplikacji antyperspirantu w sztyfcieNa pierwszy rzut oka konsystencja antyperspirantu w sztyfcie może się wydawać dość toporna, jednak pod wpływem ciepła naszego ciała staje się bardziej plastyczna, co zdecydowanie ułatwia nakładanie. Zanim jednak przejdziemy do właściwej aplikacji, warto podkreślić jeden fakt: antyperspiranty są najskuteczniejsze wtedy, gdy są stosowane na noc. W trakcie naszego snu aktywność gruczołów potowych maleje, z kolei składniki zawarte w kosmetyku mogą dobrze wniknąć w skórę, skutkiem czego będą nas chronić przed potem przez cały dzień.

Jednocześnie aplikowany na noc antyperspirant w sztyfcie redukuje ryzyko występowania plam na odzieży. Kiedy obudzimy się rano, produkt doskonale się już wchłonie, wobec czego nie będzie większej potrzeby odczekiwania, zanim będziemy mogli się ubrać i przygotować do wyjścia.

Każdy antyperspirant - w przypadku wariantu w sztyfcie nie jest inaczej - należy aplikować na czystą, suchą skórę, najlepiej tuż po prysznicu czy kąpieli. Pamiętajmy, by nie wysuwać sztyftu za daleko, w przeciwnym razie pod wpływem gwałtowniejszego ruchu może się on złamać. Wystarczy przeciągnąć nim 1-2 razy po skórze, by równomiernie go rozprowadzić.