Wiadomości

  • 3 grudnia 2021
  • 5 grudnia 2021
  • wyświetleń: 6512

[WIDEO, ZDJĘCIA] Mural z okazji 100-lecia firmy Kontakt-Simon

Firma Kontakt-Simon obchodzi w tym roku 100-lecie. Z tej okazji niedaleko siedziby czechowickiej firmy, na elewacji bloku przy ulicy Bestwińskiej, powstał okazały mural!

Loading...


Kontakt-Simon SA powstała na początku ubiegłego stulecia. 12 lipca 1921 roku przedstawiciele polskiego przemysłu wspólnie z Bankiem Przemysłowym i Śląskim Bankiem Przemysłowym założyli Spółkę Akcyjną Przemysłu Elektrycznego w Czechowicach. Początkowo fabryka produkowała oporniki i regulatory, sprzęt instalacyjny, oświetleniowy i sygnalizacyjny oraz mierniki elektryczne. W niedługim czasie do asortymentu dołączono także oprawki izolacyjne, gniazda bezpiecznikowe, wyłączniki pokrętne oraz bardzo popularne w tamtych czasach gniazda wtyczkowe w obudowie porcelanowej.

Mural z okazji 100-lecia firmy Kontakt-Simon · fot. Kontakt-Simon


Obecnie firma z Czechowic-Dziedzic produkuje przede wszystkim osprzęt elektroinstalacyjny: gniazda, łączniki, puszki podłogowe oraz praktyczne elementy elektroniczne. Łączą one funkcjonalność z wysoką estetyką, znajdując zastosowanie w domach, biurach, budynkach przemysłowych i użyteczności publicznej. Oferta czechowickiej firmy obejmuje także zdalnie sterowane łączniki, moduły świecące LED oraz sensory do obsługi systemów KNX.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.