Wiadomości

  • 7 grudnia 2021
  • wyświetleń: 5835

Pociągi wracają na linię 150. Przejazdy będą niestrzeżone

W sobotę, 11 grudnia wznowiony zostanie ruch pociągów na linii kolejowej 150, która krzyżuje się z ulicami Waryńskiego i Czystą w Czechowicach-Dziedzicach. Ze względu na nadal trwające prace obydwa przejazdy będą tymczasowo funkcjonowały jako niestrzeżone - bez rogatek.

Pociągi wracają  na linię 150. Przejazdy będą niestrzeżone
Pociągi wracają na linię 150. Przejazdy będą niestrzeżone · fot. wpk / czecho.pl


W związku z planowanym wznowieniem ruchu pociągów Budimex apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz każdorazowe zatrzymywanie się przed przejazdami. W początkowej fazie oba przejazdy nie będą wyposażone w zapory, a tylko w znak stop - nakazujący bezwzględne zatrzymanie się przed przejazdem. Jak informuje spółka Budimex, taka sytuacja może potrwać nawet do końca stycznia 2022 roku. W tym czasie przejeżdżające przez ulice Waryńskiego i Czystą pociągi będą zwalniały do 20 km/h.

Pociągi wracają  na linię 150. Przejazdy będą niestrzeżone
Pociągi wracają na linię 150. Przejazdy będą niestrzeżone · fot. wpk / czecho.pl


Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego

Od 2019 roku trwa przebudowa czechowickiego węzła kolejowego. Dzięki niej przebudowano stacje Czechowice-Dziedzice, Zabrzeg oraz Goczałkowice-Zdrój. Wymieniono także między innymi tory oraz elementy sieci trakcyjnej. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.