czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 6 grudnia 2021
  • wyświetleń: 269

Nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowe? Sprawdź, by nie żałować!

Materiał partnera:

Skomplikowane i zmieniające się co rusz przepisy podatkowe nie ułatwiają prowadzenia biznesu. Nie może więc specjalnie dziwić, że coraz większa rzesza przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z usług wyspecjalizowanych biur rachunkowych. Tych działa już w Polsce naprawdę sporo, a poszczególne z nich różnią się pod względem oferowanych usług czy cen. Wybór nie jest więc prostą sprawą. W poniższym poradniku podpowiemy, co należy wziąć pod uwagę, by współpraca z biurem mogła potrwać wiele lat.

Nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowe? Sprawdź, by nie żałować!


Doświadczenie to gwarancja rzetelności. Ważne, by biuro rachunkowe posiadało stosowne certyfikatyStawiając na outsourcing w kontekście prowadzenia ksiąg handlowych czy spraw kadrowych jesteśmy w stanie zaoszczędzić niemałą ilość czasu, tak potrzebnego przy prowadzeniu firmy. Działa to jednak i w drugą stronę - jeśli postawimy na nierzetelne biuro rachunkowe , będziemy prędzej czy później zajęci wszystkim, tylko nie prowadzeniem biznesu. Co więc powinno być głównym czynnikiem branym pod uwagę przy wyborze zewnętrznego biura księgowego? Przede wszystkim długa obecność na rynku i wysokie kwalifikacje jego pracowników, udokumentowane stosownymi zaświadczeniami. Mowa tu m.in. o certyfikacie księgowym wydawanym przez ministra finansów czy certyfikacie specjalisty ds. rachunkowości przyznawanym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Gwarantują one, że księgowy jest specjalistą w swoim fachu, znającym najbardziej zawiłe meandry przepisów podatkowych, a sama usługa zostanie wykona w sposób rzetelny i terminowy.

Czym powinno cechować się dobre biuro rachunkowe? Kompleksowe podejście do klienta to podstawaDobre biuro rachunkowe charakteryzuje się również tym, że nie boi się stawiać na nowoczesne rozwiązania - mowa tu choćby o własnej platformie internetowej umożliwiającej klientom zarządzanie finansami o każdej porze dnia i nocy. Przy wyborze biura rachunkowego warto zwrócić uwagę również na to, jak bogate pakiety usług oferuje. Jeśli ich pula jest rozbudowana, możemy być pewni, że zespół księgowych będzie w stanie podejść do każdego klienta w sposób indywidualny. Poza standardowym prowadzeniem ksiąg handlowych czy sporządzaniem rozliczeń podatkowych, renomowane biura zajmują się również: prowadzeniem ewidencji środków trwałych i wyposażenia, przygotowywaniem umów potrzebnych do zatrudnienia pracowników oraz sprawozdań statystycznych wymaganych przez GUS i NBP, opracowywaniem raportów dla zarządu i rady nadzorczej, a także koordynowaniem polityki rachunkowości w firmie. To niewielka część usług, które proponuje swoim klientom biuro rachunkowe Calendaria, działające w branży już od ponad 15 lat.