czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 7 grudnia 2021
  • wyświetleń: 288

Szukasz idealnego prezentu dla fana ogrodnictwa? Możliwości jest naprawdę wiele!

Materiał partnera:

Choć okres jesienno-zimowy nie sprzyja pracom w ogrodzie, to, jak dobrze wiemy, prawdziwy ogrodnik nigdy nie robi sobie dłuższych przerw. Dlatego praktycznymi prezentami możemy obdarować go właściwie z dowolnej okazji i o dowolnej porze roku - zarówno gdy będą to urodziny w lipcu, jak i święta Bożego Narodzenia. Jeśli jednak nie masz pomysłu ma to, co wręczyć ogrodnikowi-amatorowi lub działkowcowi, poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych propozycji.

Szukasz idealnego prezentu dla fana ogrodnictwa? Możliwości jest naprawdę wiele!


Narzędzia ogrodnicze, sekator lub nakolannikiKażdy ogrodnik z pewnością doceni prezent w postaci zestawu narzędzi, potrzebnych mu do codziennych, drobnych prac. Te bowiem często się gubią lub z czasem ulegają zniszczeniu. By prezent posłużył jak najdłużej, warto postawić na łopatkę, widełki i grabki wykonane ze stali nierdzewnej. Jeśli chcemy wydać nieco więcej, możemy zdecydować się też na zakup wysokiej jakości sekatora, dzięki któremu ścinanie gałęzi będzie zdecydowanie mniejszym wysiłkiem. Innym przydatnym akcesorium mogą okazać się też nakolanniki ogrodowe - jak wiemy, wiele prac w ogrodzie wykonywanych jest w pozycji klęczącej.

NasionaW przypadku nasion najlepiej jeszcze przed zakupem zorientować się, jakie rośliny szczególnie upodobała sobie obdarowywana osoba. Jeśli jednak tego nie wiemy, zawsze możemy skompletować zestaw złożony z nasion kwiatów, które nigdy nie wychodzą z mody (bratki, godecje, tulipany, cynie), czy najbardziej popularnych ziół.

PaleniskoNic tak nie zbuduje nastroju, jak wieczorne ognisko na ogrodzie czy działce. Nie zawsze jednak posiadamy odpowiednie warunki, by zorganizować naturalne palenisko w odpowiadającym nam miejscu. Istnieje jednak prosty sposób, by poradzić sobie z tym problemem. Doskonałym i niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest w tym przypadku palenisko ogrodowe wykonane z żeliwa. Nie dość, że możemy ustawić je w dowolnej lokalizacji w obrębie ogrodu, to jeszcze - za sprawą nóżek - nie pozwoli ono na zniszczenie nawet najmniejszego fragmentu trawnika. Dodatkowo, niektóre paleniska mogą pełnić też funkcję grilla.

Retro konewka lub donice wykonane z betonuKonewka to jedno z tych akcesoriów, bez którego nie wyobrażamy sobie prac na działce czy ogrodzie. Warto jednak pamiętać, że jej funkcja nie musi ograniczać się wyłącznie do tej praktycznej. Miedziana konewka retro to bowiem piękna i ponadczasowa ozdoba, a tym samym prezent, który nie może się nie udać. Jeśli natomiast wiemy, że obdarowywana osoba urządza ogród w bardziej nowoczesnym stylu, strzałem w "10" będzie minimalistyczna i elegancka donica wykonana z betonu architektonicznego. Ich szeroki wybór znaleźć można w sklepie internetowym firmy VHCT. Beton architektoniczny zyskuje w ostatnich latach na popularności, a płyty wykonane z tego materiału zdobią nie tylko elewacje budynków, ale i wnętrza domów i mieszkań.