czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 6 grudnia 2021
  • wyświetleń: 662

Kredyt na skradzione dane osobowe. Jak się bronić?

Materiał partnera:

Zgubiłeś dowód osobisty, skradziono twoje dokumenty lub dane osobowe? Nie możesz tego tak zostawić! Oszuści chętnie wykorzystują kradzione dane osobowe do zaciągania kredytów lub pożyczek przez Internet. Opisaliśmy najważniejsze działania jakie musisz podjąć, aby uchronić się przed utratą pieniędzy w wyniku kradzieży danych osobowych.

Linkhouse


Gdzie zgłosić utratę dokumentów i kradzież danych osobowych?W przypadku zgubienia dokumentów powinieneś niezwłocznie przystąpić do działania i poinformować właściwe instytucje. Nie odkładaj tego na później. Kradzież danych osobowych to przestępstwo, więc musisz zawiadomić policję. Nie możesz pozostać obojętny. Oszuści zdają sobie sprawę, że w każdej chwili dane mogą być zastrzeżone, dlatego od razu podejmują kroki w celu wyłudzenia kredytów lub pożyczek.

W związku z powyższym musisz zawiadomić:
1. Bank
2. Urząd miasta/gminy
3. Policję (w przypadku kradzieży dokumentów lub danych)

Bardzo ważne jest, aby zawsze powiadamiać bank w pierwszej kolejności. Może to być dowolny bank komercyjny działający w Polsce. Nawet nie musisz mieć w nim konta bankowego. Niestety banki nie wymieniają się informacjami o zastrzeżonych dokumentach z urzędami i policją. Dlatego w dalszej kolejności trzeba zawiadomić te dwie pozostałe instytucje.

Oszust wziął na mnie kredyt i mam już komornika! Co zrobić?Niestety wiele ofiar przestępstw o kradzieży danych dowiaduje się za pośrednictwem komornika. Osoby, które są w odrobinę lepszej sytuacji dowiadują się na etapie pozwu sądowego. Nic więc dziwnego, że zawsze jest to ogromne zaskoczenie i szok dla poszkodowanego.

Na szczęście możesz uniknąć zapłaty kredytów i pożyczek, których nie wziąłeś! Możesz anulować niesłuszny dług! Konieczne będzie złożenie odpowiednich pism reklamacyjnych do wierzycieli, a także pism procesowych, takich jak sprzeciw od nakazu zapłaty lub odpowiedź na pozew.

Jeżeli sprawa jest już u komornika, to także można jeszcze wszystko odkręcić i odzyskać zabrane pieniądze! W takiej sytuacji konieczne będzie wstrzymanie egzekucji, doprowadzenie do umorzenia postępowania.

Niestety trudno będzie całkowite oddłużenie bez pomocy ze strony doświadczonego prawnika. W tego rodzaju sprawach mamy do czynienia nie tylko z postępowaniem cywilnym o zapłatę, ale także postępowaniem karnym o oszustwo, wyłudzenie itd. Nieodzowne będzie wsparcie radcy prawnego lub adwokata, który specjalizuje się w takich sprawach.


Pomoc prawna dla ofiar kradzieży danych osobowych.Oddłużenie osób pozwanych o zapłatę kredytów i chwilówek nie jest proste. Szczególnie jeśli ma związek z przestępstwem kradzieży danych osobowych. Wymaga to dużego doświadczenia, dokładniej analizy materiału dowodowego, wiedzy i wiedzy prawnej. Do każdej sprawy trzeba indywidualnie dobrać metody oddłużeniowe. Jedną z niewielu kancelarii, które specjalizują się w takich sprawach jest Kancelaria EUROLEGE. Wygraliśmy ponad 7000 spraw o zapłatę nienależnych długów, których suma wyniosła łącznie ponad osiemdziesiąt pięć milionów złotych! Jeżeli ktoś wyłudził kredyt na twój skradziony dowód, nie czekaj i zacznij działać już dziś.

Skorzystaj z bezpłątnej konsultacji prawnej dla osób pozwanych o zapłatę kredytów i chwilówek! Po dokładnej analizie prawnej nasz prawnik ustali jak możemy ci pomóc.

Kancelaria EUROLEGE
Zadzwoń: tel. 530-333-130
E-mail: kontakt@eurolege.pl