czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 6 grudnia 2021
  • wyświetleń: 272

Covid a ubezpieczenia na życie

Materiał partnera:

Utrzymująca się kolejny rok pandemia Covid-19 niewątpliwie zmieniła rzeczywistość, w której żyjemy. Wpłynęła nie tylko na gospodarkę państw, zdrowie populacji, czy środowisko, ale stała się elementem życia, z którym musieliśmy nauczyć się żyć. Jedną z branż, która musiała dostosować swoje produkty do obecności koronawirusa są ubezpieczenia, zwłaszcza te z zakresu ochrony zdrowia i życia.

Linkhouse


Odszkodowanie za covid- czy to możliwe?Wraz z rozwojem pandemii koronawirusa na świecie, towarzystwa ubezpieczeniowe musiały zmierzyć się z faktem, że choroba ta niewątpliwie stanie się jedną z tych, które będą miały znaczenie w przypadku wypłaty świadczeń. Wysoka zachorowalność wśród klientów towarzystw ubezpieczeniowych, duże prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań, długie okresy hospitalizacji, wysoka śmiertelność, a także dłuższy okres rekonwalescencji, spowodowały, że Covid-19 wymógł na firmach ubezpieczeniowych wypłaty sporych sum świadczeń. Warunki wypłaty świadczenia są oczywiście zależne od okresu karencji, a także od OWU, gdzie nie każdy ubezpieczyciel uznaje zachorowanie w wyniku pandemii jako zdarzenie polisowe. Jednak zachorowanie na Covid-19 uznane zostało za nagłe zachorowanie, więc z tego tytułu ubezpieczony na życie może domagać się wypłaty świadczenia, choć nie jest uznane za zachorowanie poważne. Nie każde ubezpieczenie na życie obejmuje wypłatę świadczenia za okres kwarantanny, wynikający z choroby. Natomiast w sytuacji, gdy chory wymaga hospitalizacji, wówczas za czas spędzony w szpitalu należy się wypłata świadczenia lub w przypadku jego zgonu spowodowanego chorobą. Ubezpieczenie na życie może przydać się w sytuacji, gdy będziemy wymagali transportu medycznego, wizyty lekarza lub pielęgniarki w opiece domowej lub dostarczenia leków podczas rekonwalescencji.

Linkhouse


Ranking polis może pomócJeżeli zależy nam na posiadaniu ubezpieczenia na życie, które w wysokiej mierze chroni przed skutkami zachorowania na koronawirusa i ma stosunkowo krótką listę wyłączeń, warto szukać wśród najnowszych produktów dostępnych na rynku. Biorąc pod uwagę, że jest to stosunkowo nowa choroba, możemy być pewni, że dotychczasowe polisy nie posiadają dostatecznej ochrony w przypadku zachorowalności. Aby znaleźć odpowiedni produkt, warto skorzystać z dostępnego w Internecie rankingu polis na życie. Pomoże to zawęzić poszukiwania tylko do ofert tych ubezpieczycieli, którzy oferują maksymalnie zbliżone do naszych potrzeb produkty.

Należy pamiętać, że wszelkie warunki ubezpieczenia zawarte są w każdej zawieranej umowie o ubezpieczenie na życie. Aby uniknąć ewentualnego rozczarowania związanego z odmową wypłaty świadczenia, warto być świadomym, czy nasze ubezpieczenie w dostateczny sposób chroni przed skutkami zachorowania na Covid-19.

undefined