czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 6 grudnia 2021
  • wyświetleń: 623

Kiedy zdecydować się na laserową korekcję wzroku?

Materiał partnera:

Laserowa korekcja wzroku to zabieg, którym mogą zainteresować się osoby z najczęstszymi wadami: krótkowzrocznością, nadwzrocznością i astygmatyzmem. Nowoczesny metody pozwalają na wyeliminowanie krótkowzroczności do -13 dioptrii, nadwzroczności do 6 dioptrii i astygmatyzmu do 6 dioptrii. Operacja odbywa się po starannej kwalifikacji pacjenta, który powinien mieć ukończone co najmniej 18 lat i ustabilizowaną wadę wzroku.

Whitpress


Jakie wady wzroku leczy laser?Krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm to najczęstsze wady, które pozwala wyeliminować laserowa korekcja wzroku. Jeśli więc borykasz się z którąś z nich, zabieg z użyciem lasera prawdopodobnie jest rozwiązaniem dla ciebie. Dzięki zaawansowanej technice umożliwia on trwałe wyeliminowanie krótkowzroczności do -13 dioptrii, nadwzroczności do 6 dioptrii i astygmatyzmu do 6 dioptrii w zaledwie kilkanaście minut.

Laserowa korekcja wzroku przywraca ostrość widzenia także osobom z tzw. prezbiopią (starczowzrocznością), przez którą pacjenci muszą np. oddalać od siebie czytany tekst lub obiekt, aby wyraźnie go zobaczyć. Tak naprawdę laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem bardzo indywidualnym, niemal szytym na miarę, a dzięki odpowiednio dobranej metodzie można wyeliminować lub zminimalizować nawet te wady, które wychodzą poza klasyczne ramy.

Kiedy można poddać się laserowej korekcji wzroku?Równie ważne, co dobór indywidualnej metody leczenia, jest przeprowadzenie szczegółowego badania kwalifikacyjnego do zabiegu. Laserowa korekcja wzroku jest przeznaczona dla osób powyżej 18. roku życia, czyli takich, u których wada jest już ustabilizowana. Pacjent może się poddać operacji, jeśli nie cierpi na patologiczne zmiany rogówki, choroby plamki żółtej, jaskrę i zaćmę, silne alergie, choroby autoimmunologiczne lub ciężki niedobór wydzielania łez. Zabiegu nie przeprowadza się u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Laserowa korekcja wzroku jest najbardziej efektywna u osób przed 65. roku życia, ale nie jest to regułą i zależy od konkretnej wady. Przeciwskazania do zabiegu można podzielić na przejściowe i trwałe. Takie sytuacje jak obniżona odporność czy stan zapalny wymagają leczenia, po którym z powodzeniem można poddać się laserowej korekcji wzroku. Niestety niektóre schorzenia trwale wykluczają pacjenta z grona osób, u których można przeprowadzić operację. Są to m.in. nowotwory, choroby serca, cukrzyca czy niektóre choroby neurologiczne.

Laserowa korekcja wzroku - kiedy na zabieg?Aby zwiększyć skuteczność zabiegu i zmniejszyć ryzyko powikłań, laserowa korekcja wzroku wymaga od pacjenta pewnych przygotowań. Należy zrezygnować z noszenia soczewek kontaktowych (miękkich na dwa-trzy tygodnie przed twardych na miesiąc przed), odstawić antykoncepcję hormonalną i używki, takie jak papierosy czy alkohol.

Istotne jest również postępowanie pacjenta po laserowej korekcji wzroku. Przez kilka dni po operacji nie wolno męczyć wzroku, pracując na komputerze, należy unikać długich kąpieli, wysokich temperatur, dużego wysiłku fizycznego oraz wizyt na basenie.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.