Reklama

Wiadomości

  • 9 grudnia 2021
  • 13 grudnia 2021
  • wyświetleń: 3027

Trzymał psa bez jedzenia i wody, na krótkim łańcuchu. Akt oskarżenia

Prokuratura w Pszczynie postawiła akt oskarżenia właścicielowi psa, w sprawie którego, w lutym tego roku, w Zabrzegu interweniowała fundacja "Mama kota na punkcie psa". Czworonóg przebywał na uwięzi na mrozie, bez jedzenia i wody.

Odebranie psa w Zabrzegu, pis na łańcuchu
Odebranie psa w Zabrzegu. Miał za krótki łańcuch bez obroży, był stale na mrozie bez jedzenia i wody · fot. Fundacja Mam Kota na Punkcie Psa


Przypomnimy, jak informowaliśmy w lutym tego roku, pies został odebrany na podstawie art.7.3 ustawy o ochronie zwierząt. Był trzymany na 1,5 metrowym łańcuchu. Nie miał obroży - zamiast niej owinięty łańcuch wokół szyi. Anna Sztender, prezes czechowickiej Fundacji zastała psa na dachu budy. Ślizgał się po foli na jej wierzchołku. Jak długo? Trudno powiedzieć. Nie miał dostępu do jedzenia, a woda w misce była zamarznięta. Więcej o tej sprawie pisaliśmy tutaj.

Loading...


- W piątek otrzymaliśmy zawiadomienie z Prokuratury w Pszczynie, iż w sprawie psa Czarka, którego ratowaliśmy 15 lutego w Zabrzegu, właścicielowi postawiono akt oskarżenia. Wcześniej sprawa była potraktowana jako wykroczenie, od czego odwołaliśmy się w zażaleniu - poinformowała fundacja "Mam kota na punkcie psa".

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.