czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 grudnia 2021
  • 12 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2697

[FOTO] Elektryczny Solaris na testach w PKM Czechowice-Dziedzice

Od dzisiaj PKM Czechowice-Dziedzice testuje autobus elektryczny Solaris Urbino 12 IV electric. Pojazd przez kilka kolejnych dni kursować będzie na linii numer VII.

Elektryczny Solaris na testach w PKM Czechowice-Dziedzice - 10.12.2021 · fot. PKM Czechowice-Dziedzice


- Autobus ten, to pod kilkoma względami pojazd niezwykły. Nie posiada lusterek bocznych. W zamian zamontowano kamery, a kierowca kontroluje sytuację wokół pojazdu na ekranach monitorów. Wewnątrz zainstalowano różnego rodzaju ładowarki do telefonów - indukcyjne i USB - zwraca uwagę PKM Czechowice-Dziedzice.

- W ramach testów planujemy zapoznać naszych kierowców z nowoczesnym rozwiązaniem polegającym na zastosowaniu kamer zamiast lusterek bocznych. Rozwiązanie to pojawi się w nowo zakupionych 2 autobusach elektrycznych przegubowych klasy MEGA. Czechowice-Dziedzice będą pierwszym miastem w Polsce, na ulice którego wyjadą autobusy marki Solaris wyposażone w system MirrorEye, czyli kamery zamiast lusterek - informuje czechowicki PKM. Więcej o tym rozwiązaniu portal czecho.pl pisał w artykule "Nowe Solarisy PKM jako pierwsze w Polsce z innowacyjnym rozwiązaniem".

Autobus ma 12 metrów długości i jest w pełni niskopodłogowy, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych, ma 66 miejsc pasażerskich, w tym 41 siedzących i 25 stojących. Autobus testowy wyposażono w kamery zamiast lusterek bocznych, zmniejszających skrajnię poziomą pojazdu, dzięki czemu kierowca ma większe pole widzenia Dla wygody pasażerów zainstalowane zostały ładowarki do różnego rodzaju telefonów - indukcyjne i USB. Bateria zamontowana w tym modelu autobusu pozwoli na przejazd do ok. 260 km bez ładowania.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.