czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 grudnia 2021
  • wyświetleń: 3846

[FOTO] Ligota: poślizg na łuku drogi zakończony solidną kraksą

Do zderzenia dwóch pojazdów doszło dziś około godziny 6.30 w Ligocie na ul. Ligockiej. Na łuku drogi przy granicy z Czechowicami-Dziedzicami było bardzo ślisko. Nawet samochody z dobrymi oponami zimowymi ślizgały się po oblodzonej i zaśnieżonej jezdni. Na szczęście skończył się tylko na strachu.

Poranna kolizja na ul. Ligockiej w Ligocie - 10.12.2021
Poranna kolizja na ul. Ligockiej w Ligocie - 10.12.2021 · fot. nadesłane przez czytelnika


Przyczyną kolizji był poślizg kierującej Citroenem C1. Mały miejski samochód sunąc bokiem wjechał na przeciwległy pas ruchu. Doszło do zderzenia z Fiatem Seicento. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. Utrudnienia w ruchu trwały półtorej godziny.

Od wczorajszego popołudnia do dzisiejszego poranka trwały opady śniegu. Momentami dość intensywne. W wielu miejscach regionu zrobiło się bardzo ślisko co niektórym kierowcom uniemożliwiało jazdę. Nie sposób było nie zauważyć, że niektórzy kierowcy samochodów osobowych nie zmienili opon na zimowe. Wyjątkowe problemy mieli kierowcy ciężarówek, których opony najczęściej nie są przystosowane do jazdy w śniegu. Ciężarówki blokowały pojazdy pod wzniesienia, m.in. przy ul. Mazańcowickiej i Legionów koło MOSiR.

sid / czecho.pl
źródło: Twitter/@bielskiedrogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.