Reklama

Wiadomości

  • 14 grudnia 2021
  • wyświetleń: 4921

Rewolucja biletowa w czechowickim PKM. Jako bilet - karta płatnicza

W autobusach czechowickiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej zostanie uruchomiona możliwość płatności zbliżeniowej kartą płatniczą. Dzięki temu rozwiązaniu brak gotówki w portfelu, czy też zakupionego wcześniej biletu, nie będzie już przeszkodą do tego, by skorzystać z komunikacji miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

Wirtualny kasownik firmy Mera
Wirtualny kasownik firmy Mera · fot. mera-systemy.pl


PKM Czechowice-Dziedzice podpisało właśnie umowę z firmą MERA-SERWIS SGL z Grodziska Mazowieckiego na dzierżawę urządzeń do bezgotówkowego wnoszenia opłat za przejazd pojazdami komunikacji miejskiej i czytników kontrolerskich wraz z systemem nadzorującym pracę tych urządzeń. Pierwsze biletomaty w czechowickich autobusach mają się pojawić wiosną przyszłego roku.

Biletomaty umożliwiać będą zakup biletów jednorazowych za pomocą transakcji bezgotówkowych. W prosty, intuicyjny sposób, wybierając odpowiednią cenę biletu i ilość sztuk, po zatwierdzeniu wyboru, będzie można bezdotykowo zapłacić za bilet swoją kartą płatniczą (bankomatową), telefonem lub innym urządzeniem elektronicznym (NFC).

W trakcie kontroli, w celu sprawdzenia posiadania biletu na bieżący przejazd, wystarczy przyłożyć kartę płatniczą, bądź urządzenie, którym dokonało się płatności do specjalnego czytnika, w który wyposażona będzie osoba kontrolująca. Co ważne, urządzenie kontrolujące, nie ma dostępu do danych finansowych karty, a sama transakcja zakupu i kontroli biletu jest bardzo bezpieczna.

- Liczymy, że ten sposób zakupu biletów ułatwi w jeszcze większym stopniu korzystanie z usług czechowickiej komunikacji miejskiej - mówi Prezes PKM w Czechowicach-Dziedzicach Rafał Kupczak - Podpisaliśmy umowę z jedną z największych firm świadczących usługi w zakresie rozwiązań dotyczących biletomatów i płatności bezgotówkowy. Urządzenia tej firmy służą mieszkańcom m.in.: Warszawy, Łodzi czy Krakowa. Cieszymy się, że dołączymy do przewoźników, którzy udostępnili to funkcjonalne i wygodne rozwiązanie swoim pasażerom - dodaje.

Zgodnie z umową, biletomaty mobilne mają zostać zamontowane we wszystkich autobusach PKM do końca maja 2022 roku.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.