Wiadomości

  • 16 grudnia 2021
  • 19 grudnia 2021
  • wyświetleń: 7152

Przetarg na modernizację dworca PKP w 2022 roku. Kolejne opóźnienie

Na początku października informowaliśmy Was, że spółka PKP S.A. planuje ogłosić przetarg na prace budowlane związane z modernizacją czechowickiego dworca kolejowego jeszcze tej jesieni. Jednak, mimo zapowiedzi, postępowanie przetargowe nadal nie zostało rozpoczęte. W spółce PKP S.A. postanowiliśmy zapytać o powody opóźnienia i nowy termin ogłoszenia przetargu.

dworzec kolejowy
Dworzec kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach · fot. czecho.pl


Przypomnijmy, jak informowaliśmy w tym artykule, spółka PKP S.A. planowała ogłosić przetarg na wybór wykonawcy prac budowlanych związanych z modernizacją czechowickiego dworca kolejowego "jesienią tego roku". - Prace nad dokumentacją projektową dotyczącą przebudowy dworca Czechowice-Dziedzice są już praktycznie zakończone - mówił Bartłomiej Sarna z biura prasowego PKP S.A. w rozmowie z portalem rynek-kolejowy.pl.

Kalendarzowa zima rozpoczyna się 21 grudnia, jednak PKP S.A. nadal nie ogłosiło przetargu. Dlaczego? - Obecnie jesteśmy w trakcie procedury uzyskiwania pozwolenia na budowę dla przebudowy dworca Czechowice-Dziedzice. Niezwłocznie po uzyskaniu pozwolenia na budowę, rozpoczniemy przygotowania do ogłoszenia przetargu na wybór wykonawcy prac budowlanych. Planujemy, że nastąpi to w pierwszym kwartale 2022 roku - poinformował portal czecho.pl Bartłomiej Sarna.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa dworca kolejowego" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa dworca kolejowego

Od października 2022 roku trwa przebudowa czechowickiego dworca kolejowego. To inwestycja długo oczekiwana przez mieszkańców Czechowic-Dziedzic. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa dworca kolejowego" podaj