czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 grudnia 2021
  • wyświetleń: 868

Uchwała budżetowa gminy i wynagrodzenia dla instytucji

W miniony poniedziałek informowaliśmy o projekcie uchwały budżetowej gminy Czechowice-Dziedzice na 2022 rok, która zostanie poddana pod głosowanie podczas grudniowej sesji czechowickiej Rady Miejskiej. Wątpliwości naszych czytelników wzbudziła kwota, jaką samorząd planuje przeznaczyć na wynagrodzenia w podległych jednostkach. Jakie kwoty trafią do danych instytucji?

Urząd Miejski, ratusz, Czechowice-Dziedzice
Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Przypomnijmy, jak informowaliśmy w tym artykule, dochody budżetu gminy na 2022 rok ustala się w łącznej wysokości 222 288 566,30 zł, z kolei wydatki - 221 082 294,87 zł. Znaczna tej kwoty - 92 169 001,00 zł - zostanie przeznaczona na wynagrodzenia i składki naliczone od wynagrodzeń. Jakie kwoty zostaną przeznaczone na wypłaty w poszczególnych instytucjach prowadzonych przez gminę Czechowice-Dziedzice?

Największą kwotę pochłoną wynagrodzenia w oświacie. Na wynagrodzenia i składki naliczone od wynagrodzeń w szkołach podstawowych czechowicki samorząd wyda ponad 30 mln zł, w przedszkolach - 13 mln zł, w oddziałach przedszkolnych przy SP - 2,1 mln zł, w świetlicach szkolnych - 2 mln zł, w stołówkach prowadzonych przy szkołach podstawowych i przedszkolach - 5,76 mln zł. Specjalna organizacja pracy w przedszkolach i szkołach podstawowych pochłonie 2,2 mln zł oraz 4,8 mln zł.

Na wynagrodzenia i składki naliczone od wynagrodzeń w Urzędzie Miasta i podległych mu jednostkach samorząd przeznaczy 19,3 mln zł, z czego na wynagrodzenia pracowników samorządowych w samym UM - 13,4 mln zł, w Żłobku Miejskim - 1,26 mln zł, MOSiR - 3,55 mln zł, Domu Pomocy Społecznej - 1,15 mln zł,

Na "wspólną obsługę jednostek samorządu terytorialnego" - 1,24 mln zł. 3 mln zł zostanie przeznaczone na wynagrodzenia i składki naliczone od wynagrodzeń w ośrodkach pomocy społecznej, 2,51 mln zł w straży miejskiej, a 1,5 mln zł w "różnych jednostkach obsługi gospodarki mieszkaniowej".

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.