czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 grudnia 2021
  • wyświetleń: 703

Pomoc dla czechowickiej organizacji na wigilię dla potrzebujących

Jedna wigilia oraz 370 paczek świątecznych dla samotnych i ubogich - to efekt konkursu, przeprowadzonego przez powiat bielski przed Bożym Narodzeniem. Pieniądze otrzymały wszystkie podmioty, które zgłosiły swoją propozycję, w tym Towarzystwo Charytatywne im. Ojca Pio koło nr 1 z Czechowic-Dziedzic.

wigilia, opłatek
Pomoc dla czechowickiej organizacji na wigilię dla potrzebujących · fot. pless.pl


Do rozdysponowania było 20 tys. zł. W tym roku, w związku z pandemią COVID-19 do konkursu zgłosiły się 3 organizacje, mniej niż przed koronawirusem. Z tego samego powodu tylko jedna z nich - Towarzystwo Charytatywne im. Ojca Pio koło nr 1 z Czechowic-Dziedzic zorganizuje spotkanie wigilijne dla samotnych i osób bezdomnych. Będą tam także paczki. Pozostałe: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Rybarzowice oraz okręg śląski Polskiego Związku Niewidomych przygotują dla potrzebujących paczki świąteczne. Wszystkie organizacje otrzymały kwoty, o które wnioskowały.

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej co roku przeznacza środki na organizację Wigilii dla samotnych i ubogich mieszkańców. Pieniądze rozdziela ogłaszając konkurs dla organizacji, które zajmują się wsparaniem takich osób.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.