Wiadomości

  • 17 grudnia 2021
  • 19 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2399

[WIDEO] Pasjonaci terenowej jazdy ze świąteczną pomocą dla dzieci

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, gdy otwierają się ludzkie serca. Miłośnicy off roadu postanowili zrobić świąteczną zrzutę i zebrać prezenty dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach-Dziedzicach. Spontaniczna mała akcja przerodziła się w naprawdę godną podziwu pomoc dla dzieci, które tej pomocy potrzebują.OFF-ROAD PODBESKIDZIE to nieformalna grupa pasjonatów samochodów terenowych, jak sama nazwa wskazuje z Podbeskidzia. Na Facebookowej grupie jest ponad 1300 osób i nie brakowało chętnych do pomocy. Pasjonatom terenowej jazdy ze zgromadzonych środków udało się zakupić: 30 pełnych kompletów pościeli, 2 elektryczne suszarki na pranie, 6 wygodnych krzeseł biurowych, 6 słuchawek komputerowych i słodycze oraz kosmetyki, które zajęły całą skrzynię ładunkową sporego amerykańskiego pick-upa. Łącza wartość świątecznych prezentów to ponad 15 tysięcy złotych. To wszystko w ramach spontanicznej, niekoordynowanej odgórnie akcji ludzi dobrego serca.

W piątek z rana wszystkie prezenty trafiły do podopiecznych Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach-Dziedzicach. Ze względu na złe samopoczucie jednego z podopiecznych domu dziecka, organizatorzy zbiórki nie spotkali się z wszystkimi dziećmi. Część z nich jest na kwarantannie, jednak już na wiosnę planowane jest duże ognisko i przejażdżki terenówkami dla najmłodszych.

sid / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.