czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 17 grudnia 2021
  • wyświetleń: 242

Kiedy stosować opaski ogniochronne?

Materiał partnera:

Podczas pożaru ogień może przedostać się do innych pomieszczeń poprzez otwór, przez który poprowadzone są przewody instalacyjne. Aby temu zapobiec, należy uszczelnić przestrzeń pomiędzy otworem a przechodzącą przez niego rurą. Rynek oferuje kilka rodzajów zabezpieczeń przejść instalacyjnych. Popularnym wśród nich są opaski ogniochronne, polecane zwłaszcza w celu zabezpieczenia rur wykonanych z tworzyw sztucznych.

Whitpress


Czym jest opaska ogniochronna?Opaska ogniochronna to pęczniejąca opaska, służąca do zabezpieczenia przejść rur wytwarzanych z tworzyw sztucznych. Charakteryzuje się dużą elastycznością i możliwością bezpośredniego stosowania wewnątrz przegrody masywnej czy uszczelnieniu miękkim zabezpieczonym masą ogniochronną.

Kiedy stosować opaski ogniochronne?Opaski ogniochronne należy stosować na zewnątrz lub wewnątrz ścian. Stanowią one ogniochronne uszczelnienie zarówno palnych (wykonanych z tworzyw sztucznych) jak i niepalnych rur (wykonanych z miedzi lub stali), izolowanych pianką izolacyjną. W przypadku ściany bez stropu, opaski ogniochronne montuje się pojedynczo w środku wskazanej przegrody. W przypadku stropu natomiast - pojedynczo w przegrodzie.

Opaski ogniochronne mogą zapewnić nawet dwugodzinne zabezpieczenie przed rozprzestrzenianiem się ognia, przy jednoczesnym zachowaniu walorów estetycznych ścian oraz sufitów. Więcej informacji przeczytasz na blogu eksperta: https://www.promat.com/pl-pl/budownictwo/centrum-wiedzy/strefa-eksperta/46260/kiedy-stosowac-opaski-ogniochronne/.

Stosowanie opasek ogniochronnych to nowość na rynku, która szybko stała się bardzo popularna. Takie rozwiązanie w ochronie przeciwpożarowej charakteryzuje się prostą konstrukcją, łatwym i szybkim montażem zarówno w ścianach jak i suficie (nie wymaga stosowania wkrętów, prętów itp.) oraz dużą trwałością (odporność na wodę, mróz, promieniowanie UV).

Wielką zaletą opasek ogniochronnych jest ich elastyczność - mogą być stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, w ścianach lekkich i masywnych, a także stropach.