Reklama

Wiadomości

  • 17 grudnia 2021
  • 19 grudnia 2021
  • wyświetleń: 8622

[FOTO] Trzy nowe radiowozy w czechowickim Komisariacie Policji

W czwartek, 16 grudnia w Komisariacie Policji w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się zbiórka policjantów, podczas której odbyło się uroczyste przekazanie trzech nowych radiowozów: dwóch nieoznakowanych marki Kia Cee’d oraz oznakowanej Toyoty Corolli z napędem hybrydowym wartych w sumie blisko 300 tysięcy złotych.

Przekazanie nowych radiowozów w komisariacie Policji w Czechowicach-Dziedzicach - 16.11.2021 · fot. KMP Bielsko-Biała


Samorządy, które partycypowały w zakupie pojazdów, reprezentowali: burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, wójt gminy Bestwina Artur Beniowski i Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej Marek Rączka. Gospodarzem spotkania był komendant czechowickiej Policji mł. insp. Mariusz Mrożek ze swoją zastępczynią podinsp. Elżbietą Pacholską, wziął w nim też udział Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej inspektor Krzysztof Herzyk. Samorządowcy razem z komendantem miejskim w symboliczny sposób przekazali stróżom prawa z Czehowic-Dziedzic dokumenty oraz kluczyki do pojazdów.

W imieniu samorządów głos zabrał burmistrz Marian Błachut. Podziękował policjantom z Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic za codzienną służbę i trud wkładany w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców regionu. Zapewnił też o zrozumieniu potrzeb bielskiego garnizonu Policji i o dalszym wsparciu samorządów. Podziękowania za dofinansowanie czechowickiej floty radiowozów złożył komendant z Czechowic-Dziedzic młodszy inspektor Mariusz Mrożek.

Głos zabrał również inspektor Krzysztof Herzyk. Szef bielskich policjantów podziękował za dotychczasowe wsparcie, jakiego nieustannie bielskiej Policji dostarczają samorządy. Zapewnił, że jest ono solidnym wsparciem, dzięki któremu policjanci mogą lepiej spełniać swoje zadania i lepiej dbać o porządek i bezpieczeństwo mieszkańców regionu.

Nowe radiowozy trafiły także do KMP w Bielsku-Białej oraz Komisariatu Policji w Kobiernicach. Zostały one zakupione z funduszu policji i były współfinansowane przez starostwo powiatowe, miasto Bielsko-Biała, miasto Czechowice-Dziedzice, gminę Wilamowice, Bestwina, Jaworze, Jasienica, Porąbka i Kozy oraz bielski WORD.

- Współfinansowanie takich zakupów przez samorząd, to wyraz poczucia odpowiedzialności za zapewnienie mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa i tego, że bezpieczeństwo to wspólna sprawa oraz wspólna troska samorządu, kierownictwa Policji i stróżów prawa, którzy codziennie wychodzą do służby. Z uwagi na bezpieczeństwo sanitarne wydarzenie miało skromniejszy niż zwyczajowo przebieg - wyjaśnia asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

- Samochody, które wyjechały na ulice Bielska-Białej i miejscowości powiatu bielskiego mają optymalne wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa policjantom, którzy będą pełnili służbę. Przede wszystkim jednak to inwestycja w bezpieczeństwo i porządek publiczny. Współfinansowanie takich zakupów przez samorząd, to wyraz poczucia odpowiedzialności za zapewnienie mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa i tego, że bezpieczeństwo to wspólna sprawa oraz wspólna troska samorządu, kierownictwa policji i stróżów prawa, którzy codziennie wychodzą do służby - dodaje przedstawiciel bielskich policjantów.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.