czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 grudnia 2021
  • wyświetleń: 845

Warto podzielić się żywnością przygotowaną na Boże Narodzenie

Warto pomyśleć, co zrobić z żywnością, której nie zjedli domownicy oraz goście w czasie Bożego Narodzenia. Niespożytym jedzeniem można podzielić się z potrzebującymi, zanosząc ją do czechowickiej Jadłodzielni, która 20 grudnia obchodziła drugą rocznicą działalności.

Czechowicka „Jadłodzielnia” nadal zamknięta
Warto podzielić się żywnością przygotowaną na Boże Narodzenie · fot. mp / czecho.pl


Jadłodzielnia w Czechowicach-Dziedzicach znajduje się przy ulicy ks. Jana Napomucena Barabasza 1. Lodówkę postawiono pod jednym z budynków czechowickiego Urzędu Miejskiego przed Bożym Narodzeniem w 2019 roku. - Święta to czas, kiedy większość z nas kupuje więcej żywności niż zwykle. Niech to będzie dobry czas, aby tą żywnością podzielić się z potrzebującymi - komentowali wtedy miejscowi urzędnicy.

Ideą Jadłodzielni - jak sama nazwa wskazuje - jest możliwość dzielenia się jedzeniem z innymi. Każdy - bez względu na porę dnia i nocy - może tu żywność przynieść oraz w każdej chwili zabrać potrzebne mu produkty i potrawy. Czechowicka Jadłodzielnia działa w ramach społecznej inicjatywy Foodsharing, stawiającej sobie za główny cel ograniczenie zjawiska marnowania jedzenia. Zaleca się, aby jedzenie przygotowane własnoręcznie, w domu, było zapakowane w pojemniki lub słoje, najlepiej z krótkim opisem potrawy oraz datą jej przyrządzenia.

Czechowicka Jadłodzielnia rozpoczęła działalność 20 grudnia 2019 roku. Od tamtej pory żywnością dzielą się nie tylko mieszkańcy miasta, ale także m.in. piekarnie, supermarkety, restauracje i strażacy ochotnicy z terenu gminy Czechowice-Dziedzice. - O ilości niezmarnowanego jedzenia niech świadczą zdjęcia z ostatniego roku. W szczególności dziękujemy naszemu stałemu dostawcy SPAR Zabrzeg i wszystkim innym, którzy dołożyli swoją cegiełkę do ratowania żywności. Pamiętajcie o tym miejscu, szczególnie w okresie świątecznym i nie pozwólcie, żeby choć kilogram jedzenia wylądował w koszu - napisali w mediach społecznościowych Paula i Kamil, ekipa Jadłodzielni Czechowice-Dziedzice.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.