czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 24 grudnia 2021
  • wyświetleń: 353

W Twoim domu pojawiła się wilgoć? Przyczyn tego stanu rzeczy może być naprawdę wiele

Materiał partnera:

Walka z nadmiernym zawilgoceniem budynku nie jest niestety prostym zadaniem. Przede wszystkim dlatego, że bardzo rzadko zdarza się, aby wilgoć wystąpiła tylko z jednej przyczyny. Najczęściej jest kilka, a do tego mogą one wystąpić niezależnie od siebie. W poniższym poradniku znajdziesz najczęściej występujące czynniki, które mogły doprowadzić do tego, że na ścianie Twojej łazienki pojawiły się mało estetyczne plamy wilgoci lub groźne dla zdrowia grzyby i pleśń.

W Twoim domu pojawiła się wilgoć? Przyczyn tego stanu rzeczy może być naprawdę wiele


Poznaj swojego przeciwnika. Jakie są najczęstsze przyczyny wystąpienia wilgoci?Prawidłowy poziom wilgoci powietrza w budynku powinien wynosić między 40 a 60%, choć jest to oczywiście uzależnione od panującej wewnątrz temperatury. Jeśli jest on zbyt wysoki i utrzymuje się przez dłuższy czas, powstają doskonałe warunki do rozwoju grzybów pleśniowych. Ich unoszące się w powietrzu zarodniki wpływają natomiast negatywnie na nasz układ oddechowy, powodują reakcje alergiczne, bóle stawów i wiele innych dolegliwości. Dlatego tak ważne jest, by w porę stwierdzić, że nasze mieszkanie czy dom są zawilgocone. Ale co właściwie powoduje ten stan rzeczy? Jak się okazuje, takich przyczyn może być naprawdę wiele, a co więcej mogą one wystąpić w tym samym czasie i niezależnie od siebie. Wśród najczęstszych przyczyn pojawienia się wilgoci w budynku eksperci wymieniają: nieszczelne pokrycie dachowe, rynny lub rury spustowe, przeciekająca sieć wodno-kanalizacyjna, uszkodzona instalacja grzewcza, wysokie zasolenie ścian, zamulenie drenażu, zbyt cienkie ściany powodujące przemarzanie, kondensacja pary wodnej na rurach, a także zła eksploatacja i wentylacja pomieszczeń.

Nieprawidłowa izolacja piwnicy to niemal pewna wilgoć w mieszkaniu!Co więcej, w podpiwniczonych częściach starych budynków zazwyczaj brakuje izolacji poziomej (służącej do zablokowania ruchu wody z dołu do góry) i pionowej (stanowiącej zabezpieczenie przed penetracją wilgoci przez boczną ścianę budynku położoną poniżej poziomu gruntu) lub też uległy one uszkodzeniu. A to w prostej linii prowadzi do tego, że mury zaczynają nasiąkać wilgocią. W efekcie bez przeszkód przesiąka ona do substancji budowlanej i doprowadza nie tylko do rozwoju grzybów i pleśni, ale również do znacznych zniszczeń w tynkach i przekroju ścian. Skutecznym sposobem na to, by ochronić się przed tymi nieprzyjemnościami, jest odtworzenie wybrakowanej izolacji części piwnicznej lub wykonanie zupełnie nowej. Decydując się na tę usługę warto zaufać doświadczeniu. Działająca na rynku od blisko 30 lat firma Hydrobloker oferuje profesjonalne wykonawstwo izolacji poziomych i pionowych (w tym strukturalnych - bezwykopowych), jak i kompleksowe osuszanie budynków. Jeśli próbujesz uporać się z problemem wilgoci, odwiedź stronę osuszanie.info i skorzystaj z fachowego doradztwa doświadczonych ekspertów.