czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 30 września 2007
  • wyświetleń: 872

''Co nam w duszy gra'' w Bestwinie

29 września w galerii „na prowincji” w Bestwinie odbyła się wystawa malarska Krzysztofa Jagody zatytułowana „Co nam w duszy gra”. Dyrektor CKSiR Grzegorz Boboń przywitał zgromadzonych gości wśród których znaleźli się m.in. przewodnicząca Towarzystwa Ziemi Bestwińskiej Waleria Owczarz, dyrektor GBP Teresa Lewczak, malarka Honorata Mynarska, radny Andrzej Wojtyła oraz rodzina i przyjaciele pana Krzysztofa.

Na początku spotkania pani Waleria wyrecytowała napisany specjalnie na tą okazje utwór odwołujący się do twórczości artysty. Wyjątkowy nastrój do kontemplowania sztuki stworzył również blask świec oraz melodie wykonywane przez Emilie Kwak oraz Celinę Kłoda na flecie poprzecznym.

Nie zabrakło także chwil na rozmowę z panem Krzysztofem. Artysta opowiedział zgromadzonym gościom w jaki sposób powstają jego obrazy. Podkreślał, iż najpierw wyobraża sobie obraz, dobiera kolory, układ czy jego wielkość. Swe inspiracje czerpie z życia i obserwacji świata. Jak mówi, czasem nawet źdźbło trawy jest inspiracją. Jego ulubioną techniką malarską jest malowania akrylem, gdyż daje ono ogromne możliwości, pozwala na tworzenie obrazów z charakterem.

Z całą pewnością było to bardzo udane i niezwykłe spotkanie ze sztuką janowickiego artysty. Wszystkich miłośników malarstwa zapraszamy do odwiedzenia galerii „na prowincji” – wystawa będzie czynna do końca października. Serdecznie zapraszamy!

janowice.glt.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.