czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 27 grudnia 2021
  • wyświetleń: 265

Rozwiązania poprawiające higienę w przemyśle spożywczym

Materiał partnera:

Utrzymanie wysokiego poziomu higieny jest priorytetową sprawą w całym przemyśle spożywczym, niezależnie od branży. Ma to za celu zachowanie bezpieczeństwa zdrowotnego produktów poprzez wyeliminowanie zagrożeń biologicznych oraz zabezpieczenie wyrobów przed przedostaniem się zanieczyszczeń fizycznych i chemicznych. Higiena w przedsiębiorstwach prowadzących jakąkolwiek działalność związaną z produkcją artykułów żywnościowych to nie tylko mycie powierzchni i infrastruktury technicznej, lecz także przestrzeganie odpowiednich wytycznych przez wszystkich pracowników zakładu. Dziś podpowiemy, w jaki sposób można wspierać przestrzeganie standardów higieny w produkcji żywności.

Silesia


Higiena w zakładach produkcyjnych: mycie i dezynfekcjaSpełnienie wymagań higieniczno-sanitarnych oraz dostosowanie się do wymogów obowiązującego prawa jest kluczowe w każdym zakładzie produkującym lub wprowadzającym do obrotu żywność. Właściciele przedsiębiorstw sektora spożywczego oraz pracownicy zaangażowani w produkcję są zobowiązani przestrzegać zasad higieny oraz ogólnych przepisów dotyczących kultury bezpieczeństwa żywności. Jednym z ważniejszych czynników wpływających na higienę w środowisku produkcyjnym jest przeciwdziałanie zanieczyszczeniom poprzez systematyczne mycie i dezynfekcję powierzchni za pomocą metod i środków dopasowanych do środowiska, w którym mają być stosowane. Czynności te należy przeprowadzać zgodnie z wdrożonymi w obiekcie harmonogramami HACCP. W zakładach produkujących żywność wykorzystuje się profesjonalne sprzęty czyszczące i dezynfekujące. Kompleksowe wyposażenie dla przemysłu spożywczego oraz rozwiązania higieniczne dla obszarów produkcyjnych oferuje polska firma https://salmonhygiene.pl/. Jej asortyment jest dostosowany do rynku i ciągle zmieniających się potrzeb klientów. W najnowszym katalogu można znaleźć m.in. higieniczne pojemniki i kontenery, ręczne narzędzia utrzymania higieny, włókninowe czyściwa przemysłowe i inne.


Dlaczego warto używać dozowników do czyściw, rękawiczek jednorazowych i ubrań roboczych?


Czynnikiem mającym decydujący wpływ na bezpieczeństwo produkowanej żywności są warunki higieniczne w pomieszczeniach produkcyjnych. Aby podnieść poziom higieny oraz usprawnić wykonywanie pracy na danym stanowisku warto korzystać ze specjalnych dozowników na akcesoria. Te proste, a zarazem bardzo funkcjonalne urządzenia są wsparciem dla wielu firm. Dozowniki wydzielają materiał lub czynnik w określonej ilości, co znacznie usprawnia pracę. Sprzedażą dozowników do zakładów produkcyjnych, a także wyposażenia dla systemów mycia zajmuje się na przykład firma CleanAccess. W jej ofercie występuje kilka rodzajów dyspenserów: na rękawiczki, odzież i maseczki jednorazowe, a także na czyściwo przemysłowe. Wszystkie dostępne modele wyróżniają się starannie dopracowaną, higieniczną konstrukcją ze stali nierdzewnej. Dozowniki występują w wersji z daszkiem lub otwartej (te ostatnie najlepiej sprawdzają się przy produkcji suchej oraz w pomieszczeniach socjalnych). Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://clean-access.com/oferta/dyspensery/. Warto dodać, że CleanAccess funkcjonuje nie tylko w obszarze akcesoriów systemów mycia oraz wyposażenia ze stali nierdzewnej. Firma świadczy także specjalistyczne usługi CNC, m.in. toczenie CNC, frezowanie CNC, cięcie laserowe, gięcie na prasach krawędziowych, obróbkę wibrościerną, spawanie stali nierdzewnej czy śrutowanie w kabinie ciśnieniowej. W zakresie działań związanych z obróbką skrawaniem CleanAccess oferuje rozwiązania wydajne, precyzyjne i efektywne.