czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 27 grudnia 2021
  • wyświetleń: 300

Jak długo idą paczki do Belgii? Kiedy je nadać, by dotarły przed Wigilią?

Materiał partnera:

Wysyłanie prezentu świątecznego za granicę oznacza konieczność takiego zaplanowania terminu nadania paczki, aby na pewno dotarła przed Gwiazdką. Firmy kurierskie deklarują czas realizacji usługi, co może być pomocną wskazówką. Wiedząc, ile czasu idzie przesyłka do Belgii, możesz łatwo obliczyć dzień doręczenia i podarować radość bliskim.

Linkhouse


Jak wysłać paczkę do Belgii?Nadanie paczki do Belgii nie jest obecnie żadnym problemem. Nie tylko przewoźnicy oferują znacznie więcej możliwości, ale też cały proces wysyłki i dopełniania wszelkich formalności można przeprowadzić online. Wykorzystanie Internetu pozwala firmom kurierskim na znaczne rozszerzenie i uproszczenie usług. To z kolei przekłada się na skrócenie czasu, jaki upływa od momentu narodzin pomysłu wysłania prezentu, do chwili jego doręczenia.

Z czego wynika takie uproszczenie i przyspieszenie usług? Otóż nadając paczki do Belgii na stronie https://www.euro-paka.pl/paczki-do-belgii, nie musisz poświęcać czasu na wizyty w punktach nadawczych ani zmagać się z noszeniem ciężkich pakunków. Przesyłka do Belgii nadana online może być opłacona zdalnie, a następnie odebrana przez kuriera wprost z Twojego domu.

Jak wysłać paczkę do Belgii przez Internet? Wykonaj kilka prostych kroków:
  • przygotuj paczkę zgodnie z zasadami, jakie znajdziesz na stronie serwisu (waga, wymiary, sposób pakowania, zawartość),
  • zmierz i zważ opakowanie zewnętrzne,
  • wpisz informacje do formularza na podanej wcześniej stronie i wyceń usługę,
  • z listy oferty wybierz tego kuriera, który proponuje najlepsze warunki,
  • wpisz dane adresowe swoje i odbiorcy do formularza,
  • zapłać za usługę zdalnie jedną z dostępnych metod płatności,
  • zamów kuriera na dany dzień tygodnia.


Ile kosztuje wysłanie paczki do Belgii?Święta Bożego Narodzenia są doskonałą okazją, aby sprawić radość bliskim krewnym lub przyjaciołom atrakcyjnym prezentem. Właśnie w takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest paczka do Belgii. Cena usługi jednak nie należy do niskich, dlatego przed wyborem kuriera warto zapoznać się z dostępnymi możliwościami.

Koszty nie są bowiem jednakowe w każdej firmie kurierskiej i w przypadku każdej paczki. Decydują o nich między innymi wymiary i waga oraz stosunek tych dwóch parametrów. Obliczona na jego podstawie waga gabarytowa stanowi podstawę cennika w wielu firmach przewozowych. Dlatego może dziwić, że w jednej firmie więcej będzie kosztować przesyłka do Belgii o określonych wymiarach i dużej wadze, a w innej duża, ale lekka paczka. Średni koszt usługi to 75-110 zł

Paczka z Belgii do Polski - czas doręczeniaWysyłanie prezentów na święta wiąże się też z koniecznością wyboru odpowiednio wczesnego terminu nadania. Nie jest tajemnicą, że paczki przed Wigilią chcą nadawać wszyscy, a firmy kurierskie są bardzo obciążone. W konsekwencji może się zdarzyć, że w realizacji zlecenia nastąpi niewielkie opóźnienie.

Belgia nie jest bardzo odległym krajem i dlatego standardowy czas dostarczenia przesyłki jest znacznie krótszy niż np. do Finlandii. Pomimo to jednak warto wziąć pod uwagę opóźnienia logistyczne i inne nieprzewidziane wypadki, takie jak korki na drodze czy awaria pojazdu.

Jeśli planujesz nadanie paczki do Belgii z prezentami pod choinkę, musisz też zadbać o ich odpowiednie zaadresowanie. Brak potrzebnych informacji czy nieczytelne pismo mogą utrudnić kurierowi znalezienie odbiorcy. A wówczas paczka może w ogóle nie dotrzeć do adresata. Planując wysyłkę, pamiętaj też, że termin realizacji usługi to 2-3 dni robocze. Jeśli nadasz przesyłkę przed weekendem, z pewnością będzie szła dłużej.