Wiadomości

  • 28 grudnia 2021
  • wyświetleń: 3866

Farma fotowoltaiczna dla kopalni Silesia na działkach w Rudołtowicach

Modern Solutions for Environment, czechowicka spółka należąca do Bumech S.A., podpisała warunkowe umowy zakupu prawa użytkowania wieczystego oraz prawa własności nieruchomości gruntowych od dwóch osób fizycznych oraz krajowej spółki kapitałowej za całkowitą cenę 3,17 mln zł. Na działkach znajdujących się w Rudołtowicach, mających powierzchnię 45,3 ha, planuje się wybudowanie i eksploatację farmy fotowoltaicznej.

Kopalnia PG Silesia, staw Kopalniok
Staw Kopalniok i kopalnia Silesia · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Informację o zawarciu umowów opublikowała w komunikacie giełdowym spółka Bumech S.A. Z wykorzystaniem wspomnianych nieruchomości realizowany będzie projekt inwestycyjny polegający na budowie i eksploatacji farmy fotowoltaicznej. Energia tam wytwarzana będzie wykorzystywana w pierwszej kolejności na potrzeby własne Grupy Kapitałowej Bumech S.A., w tym Przedsiębiorstwa Górniczego "Silesia". Nadwyżki produkcji będą sprzedawane do odbiorców spoza grupy.

Projekt będzie realizowany w etapach, sukcesywnie do udostępniania kolejnych części nieruchomości i zmiany ich przeznaczenia. Projekt inwestycyjny będzie realizowany w ramach strategii transformacji działalności kopalni Silesia i jej otoczenia w kierunku ekologicznych źródeł wytwarzania energii.

Modern Solutions for Environment jest podmiotem, któremu powierzone zostały zadania w zakresie wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej w ramach grupy. Dotychczasowym przedmiotem działalności MSE jest produkcja energii cieplnej na potrzeby PG Silesia i miasta Czechowice-Dziedzice. Działalność wytwórcza zostanie rozszerzona o produkcję energii elektrycznej.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj