Reklama

Wiadomości

  • 28 grudnia 2021
  • 18 stycznia 2022
  • wyświetleń: 8700

[WIDEO] Za nami 9. Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek

W miniony weekend w kościele pw. św. Józefa w Zabrzegu odbył się Festiwal Kolędowy, którego integralną część stanowi Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Chóru św. Józefa w Zabrzegu odbyło się pod patronatem burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

Za nami 9. Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek
Za nami 9. Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek · fot. Facebook / Festiwal Kolędowy w Zabrzegu


Festiwal Kolędowy to już od kilku lat trzy wydarzenia artystyczne w Zabrzegu - Konkurs Kolęd i Pastorałek oraz dwa koncerty kolędowe. W sobotę odbyły się przesłuchania II etapu, zaś w niedzielę miało miejsce ogłoszenie wyników i wręczenie pamiątkowych nagród.

Grand Prix tegorocznej, 9. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Zabrzegu zdobył Piotr Klima, który otrzymał nagrodę pieniężną burmistrza Czechowic-Dziedzic. Symboliczny czek na kwotę 1000 złotych wręczył zwycięzcy w jego imieniu radny Krzysztof Jarczok.

Poszczególne koncerty były transmitowane online. Poniżej zapis wideo.

II etap przesłuchań IX Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Sobota, 15 stycznia.Koncert "Kolęda zawsze młoda" oraz głoszenie laureatów. Sobota, 15 stycznia.Koncert galowy "Przyszli my tu po kolyndzie, hej!" oraz ogłoszenie wyników konkursu. Niedziela, 16 stycznia.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.