Wiadomości

  • 29 grudnia 2021
  • wyświetleń: 7267

Pożar w bloku przy Kochanowskiego. Ewakuowano 55 osób

Pięć zastępów straży pożarnej zadysponowano dziś około godziny 6.00 na ulicę Kochanowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Według zgłoszenia w piwnicy budynku wielorodzinnego wybuchł pożar, pojawiło się także silne zadymienie na klatce schodowej.

Pożar w bloku przy Kochanowskiego. Ewakuowano 55 osób
Pożar w bloku przy Kochanowskiego. Ewakuowano 55 osób · fot. Nadesłane przez czytelnika / Młody


Po dojeździe strażaków na miejsce zabezpieczono teren działań i udano się na rozpoznanie, w wyniku którego stwierdzono zadymienie na klatkach schodowych budynku oraz zadymienie całej piwnicy. Ustalono także, że ogień pojawił się w jednym z boksów w piwnicy - paliły się tam m.in. stare meble oraz drewno opałowe. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem strażaków - w sumie ewakuowano 55 osób.

Działania zastępów PSP i OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się materiały w piwnicy, po czym pożar ugaszono. W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany.

Loading...


Działania strażaków zakończyły się około godziny 7.20.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.