Wiadomości

  • 3 stycznia 2022
  • wyświetleń: 3579

Polskie filmy i festiwal w styczniu na ekranie kina Świt

Między innymi filmy "Kogel Mogel 4" oraz "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach" będą królować w styczniu w czechowickim kinie Świt. W tym miesiącu odbędą się także tradycyjny DKF Puls oraz "19. Festiwal Dobrych Filmów".

Kino świt
Kino Świt w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Repertuar kina Świt na styczeń2-6 stycznia
15.45 MISIEK: EKIPA NA WAKACJACH (USA/b.o.)
17.30 MATRIX ZMARTWYCHWSTANIA (USA/15)
20.15 DOM GUCCI (kan.,USA/15)

7-12 stycznia
16.15 KOGEL MOGEL 4 (pol.12)
18.00 KOGEL MOGEL 4
20.00 LAMB (isl.,pol./15)

13 stycznia
16.15 KOGEL MOGEL 4
18.00 KOGEL MOGEL 4
20.00 DKF

14-19 stycznia
16.15 KOGEL MOGEL 4
18.00 (NIE)DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE (wł./15)
20.00 KOGEL MOGEL 4

20 stycznia
15.00 (NIE)DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE
16.45 KOGEL MOGEL 4
18.30 KOGEL MOGEL 4
20.15 DKF

21-27 stycznia
19. Festiwal Dobrych Filmów

21-26 stycznia
16.15 W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA (franc.,belg./b.o.)
18.00 C’MON C’MON (USA/15)
20.00 19. Festiwal Dobrych Filmów

27 stycznia
16.15 W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA
18.00 C’MON C’MON
20.00 DKF/19. Festiwal Dobrych Filmów

28 stycznia
16.15 8 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH (pol./12)
18.00 8 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH
20.00 GIEREK (pol./15)

29 stycznia
14.00 GIEREK
16.30 8 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH
18.55 The Metropolitan Opera: RIGOLETTO Giuseppe Verdi

30-31 stycznia
16.15 8 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH
18.00 8 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH
20.00 GIEREK

MATRIX ZMARTWYCHWSTANIA THE MATRIX RESURRECTIONS

USA 2021, 147 min.
Reżyseria: Lana Wachowski. Wykonawcy: Keanu Reeves, Jonathan Groff, Carrie-Anne Moss.

Lana Wachowski, wizjonerka i prekursorska twórczyni, przedstawia Matrix Zmartwychwstania, długo wyczekiwaną czwartą odsłonę przełomowej serii filmów, które zrewolucjonizowały swój gatunek. W nowym obrazie powracają aktorzy z poprzednich części - Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss - w rolach słynnych postaci Neo i Trinity.

MISIEK: EKIPA NA WAKACJACH NORM OF THE NORTH: FAMILY VACATION

USA 2021,90 min.
Reżyseria: Anthony Bell.

Film animowany w polskiej wersji językowej.

Zmęczony obowiązkami króla polarnego, Misiek postanawia zrobić sobie wolne i poświęcić więcej czasu rodzinie. Niestety ktoś wykorzystuje urlop władcy i kradnie mu koronę - symbol jego władzy. A bez niej Misiek nie może sprawować rządów i naraża poddanych na wielkie niebezpieczeństwo. Kiedy katastrofa wisi na włosku, pojawia się wskazówka mówiąca, że korona mogła zostać wywieziona do Chin. Aby ją odzyskać, Misiek, jego rodzina i przyjaciele - pod pozorem wspólnych wakacji - udają się do Azji. Na miejscu odkrywają, że zaginiony przedmiot został ukryty w największym parku rozrywki na świecie.

LAMB

Islandia/Szwecja/Polska 2021, 106 min.
Reżyseria: Valdimar Johannsson. Wykonawcy: Noomi Rapace, Hilmir Snaer, Gudnason Bjorn, Hlynur Haraldsson

Nagroda za oryginalność w canneńskiej sekcji Un Certain Regard.

Najoryginalniejszy film roku to dzikie dziecko horroru i mrocznej baśni, urodzone w krainie, w której nie sposób odróżnić dnia od nocy, dobra od zła, a człowieka od zwierzęcia. Akcja Lamb rozgrywa się na osamotnionej owczej farmie, którą prowadzi milcząca para, María i Ingvar. Ich spokojne, wypełnione pracą życie odmieni się, gdy w zagrodzie przyjdzie na świat niezwykła istota. Pod wpływem niesamowitych zdarzeń owce przestaną milczeć, zaś w ludziach obudzi się zwierzęcy instynkt. W półmroku białych nocy, pośród surowych, nasiąkniętych mgłą wzgórz zatrze się granica pomiędzy cywilizowanym a dzikim.

KOGEL MOGEL 4

Polska 2021, 96 min.
Reżyseria: Anna Wieczur. Wykonawcy: Nikodem Rozbicki, Aleksandra Hamkało, Maciej Zakościelny.

Miłość Agnieszki i Marcina rozkwita, podobnie jak Kasi i profesora Wolańskiego. Babcia Solska marzy już tylko o ślubie jedynego wnusia... Jednak na drodze do szczęścia młodego Zawady staje jego dawna kochanka, Bożenka. Wolańska postanawia radykalnie odmienić swoje życie i znika w tajemniczych okolicznościach. Spokój Piotrusia i Marlenki burzy niespodziewana wizyta mamusi zza oceanu... A pewne bardzo kompromitujące zdjęcia uruchamiają prawdziwą lawinę zdarzeń. Szykuje się prawdziwy koniec świata!

(NIE)DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE PER TUTTA LA VITA

Reżyseria: Paolo Costella. Wykonawcy: Claudia Gerini, Carolina Crescentini, Claudia Pandolfi.
Włochy 2021, 101 min.

Cztery małżeństwa dowiadują się, że ich śluby były nieważne, bo zostały udzielone przez osobę podszywającą się pod księdza. Czy zgodzą się po raz kolejny powiedzieć sobie "tak", a może wykorzystają tę nadarzającą się okazję do rozstania?

W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA AROUND THE WORLD IN 80 DAYS

Francja/Belgia 2021,82 min.
Reżyseria: Samuel Tourneux.

Film animowany w polskiej wersji językowej.

Obieżyświat to sympatyczny nastoletni małpiszon, który marzy o wielkich przygodach i dalekich podróżach. Na co dzień jednak słucha się mamy, chodzi do szkoły i generalnie wiedzie raczej spokojne życie. Wszystko odmieni jednak spotkanie z nieco postrzeloną żabą o imieniu Phileas, która zaproponuje Obieżyświatowi udział w szalonym zakładzie: jeśli uda im się objechać świat w 80 dni, zgarną pokaźną nagrodę i zyskają sławę. Mimo sprzeciwu mamy i zaskoczeniu przyjaciół młody małpiszon wyrusza wraz z Phileasem w pełną wyzwań i niebezpieczeństw podróż przez świat, którego wcale nie zna. Czeka go spotkanie z dzikimi plemionami, niezwykłymi zwierzętami, niesłychanymi cudami natury oraz mnóstwo zabawnych i zaskakujących zwrotów akcji. Przede wszystkim będzie to jednak wielka próba odwagi i przyjaźni obu podróżników. Szczególnie, że ich tropem podąża ktoś, kto pragnie pokrzyżować im szyki.

GIEREK

Polska 2021, 150 min.
Reżyseria: Michał Węgrzyn. Wykonawcy: Michał Koterski, Małgorzata Kożuchowska, Rafał Zawierucha.

Gierek. Nazwisko, o którym słyszał w Polsce każdy, ale nikt nie zna jego prawdziwej historii. Kim był naprawdę? O czym marzył? Z kim się przyjaźnił? Komu ufał? Kogo kochał? Kto go zdradził? Historia człowieka, który dziś wciąż budzi skrajne opinie porusza dogłębnie. Polityka bywa brudna, ale gdy dotyka ona całej rodziny, cena okazuje się zbyt duża do zapłacenia.

8 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH

Polska 2021, 96 min.
Reżyseria: Sylwester Jakimow. Wykonawcy: Alicja Bachleda-Curuś, Maciej Zakościelny, Mikołaj Roznerski.

O pięć lat starsi, ale niekoniecznie dojrzalsi faceci znowu ruszają do akcji!
Siła przyjaźni, chwile wzruszenia i szalone przygody uwielbianych przez widzów bohaterów. Jak potoczyły się ich losy? Co nastąpiło po przysłowiowym: "żyli długo i szczęśliwie"? W kolejnej odsłonie komedii o męskich "słabościach" Ricky walczy z twórczym kryzysem, Jarosław z atakami paniki, Filip szaleje na giełdzie, Stefan próbuje zapanować nad złością, a Kordian poskładać złamane serce. Tylko Tomek jako jedyny z przyjaciół, nadal odważnie spełnia marzenia. I w końcu wpada przez to w kłopoty. W wir szaleństw facetów, poza znanymi z poprzedniej części Basią i Zosią, wciągnięta zostanie również zupełnie nowa bohaterka - tajemnicza Pestka.

C'MON C'MON

USA 2021, 110 min.
Reżyseria: Mike Mills. Wykonawcy: Joaquin Phoenix, Gaby Hoffmann, Scoot McNairy.

Wielki powrót Mike'a Millsa, twórcy niezapomnianych "Debiutantów", a także spektakularny powrót na ekrany Joaquina Phoenixa, który w C'mon C'mon zagrał swoją pierwszą od czasów Jokera rolę, zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek. Phoenix wciela się w C'mon C'mon w nowojorskiego singla, uroczego, ciepłego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę, z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem, Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał. Pozwoli mu także zrozumieć, że prawdziwe supermoce to te, którymi władają matki.

DKF Puls13 stycznia 20.00 SZEF ROKU (Hiszpania)
20 stycznia 20.15 WSZYSTKO POSZŁO DOBRZE (Francja)
27 stycznia 20.00 TITANE (Francja/Belgia)

Karnet styczeń - marzec 40 zł
Karnet upoważnia do zakupu biletów w cenie 4 zł.
Bilety na wybrany film 13 zł.

SZEF ROKU EL BUEN PATRON

Hiszpania 2021, 120 min.
Reżyseria: Fernando Leon de Aranoa. Wykonawcy: Javier Bardem, Almudena Amor, Manolo Solo.

20 nominacji do nagrody Goya 2022.

Jak daleko posunie się Blanco, charyzmatyczny właściciel rodzinnej fabryki, aby otrzymać lokalną nagrodę dla najlepszego biznesu? Presja, by wszystko było idealnie, zderza się z nieprzewidzianymi wybrykami ze strony szukającego zemsty zwolnionego pracownika, cierpiącego na depresję kierownika czy zakochanej stażystki. A to dopiero początek kłopotów! Aby dopiąć swego, wyrachowany "dobry szef" bez skrupułów wtrąca się w życie prywatne swoich pracowników i przekracza wszelkie dopuszczalne granice, nieświadomie uruchamiając wybuchową reakcję łańcuchową prowadzącą do niewyobrażalnych konsekwencji. Szef Roku to przenikliwe studium charakterów, a równocześnie przesiąknięta kąśliwym humorem satyra społeczna na środowisko pracy.

WSZYSTKO POSZŁO DOBRZE TOUT S'EST BIEN PASSE

Francja 2021, 110 min.
Reżyseria: Francois Ozon. Wykonawcy: Sophie Marceau, Andre Dussollier, Geraldine Pailhas.

Nominacja do Złotej Palmy w Cannes 2021.

Kiedy Emmanuèle przerywa pracę i podnosi słuchawkę telefonu, jeszcze nie wie, jak wiele zmieni on w jej życiu. Okazuje się, że 85-letni ojciec kobiety na skutek udaru w ciężkim stanie trafia do szpitala. Zaniepokojona bohaterka ma jednak nadzieję, że i tym razem mężczyzna wyjdzie z tego bez szwanku. Wraz z siostrą wpadają w spiralę szpitalnego życia, większość czasu spędzając przy łóżku osłabionego André. To dla Emmanuèle chwila na spojrzenie w przeszłość i przeanalizowanie skomplikowanych relacji z ojcem. Sytuacja w jednej chwili się odwróciła, bo nagle on stał się całkowicie zależny od córki. Zwłaszcza że udar spowodował nieodwracalne zmiany w organizmie mężczyzny. Kiedy André przekonuje się, że czeka go jedynie powolna wegetacja, prosi córkę, by pomogła mu umrzeć. Tyle że we Francji równoznaczne jest to ze złamaniem prawa.

TITANE

Francja/Belgia, 108 min,
Reżyseria: Julia Ducournau. Wykonawcy: Vincent Lindon, Agathe Rousselle, Garance Marillier.

Złota Palma festiwalu w Cannes i francuski kandydat do Oscara 2022.

Najbardziej szokujący film roku, który pokochała amerykańska publiczność. Titane to dzika, rozsadzająca ekran opowieść o seryjnej morderczyni, w stylu kultowych filmów Quentina Tarantino i Davida Cronenberga. Alexia (wbijająca w fotel kreacja Agathe Rousselle) - seksowna tancerka, posiadaczka ognistego samochodu, po dokonaniu kilku morderstw musi uciekać przed policją. Szybko nadarza się okazja, by zmienić tożsamość i podać się za zaginioną osobę. Alexia rozpoczyna życie w nowej skórze, ale uwolnić się od przeszłości będzie niezwykle trudno... Autorka kultowego "Mięsa" Julia Ducournau demoluje granice gatunków. Titane to epicki spektakl, jednocześnie brutalny i zabawny, wielowymiarowy i szalony manifest, aż w końcu wariacja na temat ludzkiego ciała - jego granic i przemian.

19. Festiwal Dobrych Filmów21 (piątek) 20.00 CÓRKA (Grecja, USA, Wlk. Brytania, Izrael)
22 (sobota) 20.00 HISZPAŃSKI ROMANS (Hiszpania, USA, Włochy)
23 (niedziela) 20.00 SPENCER (Niemcy, Chile, Wlk. Brytania, USA)
24 (poniedziałek) 20.00 LICORICE PIZZA (USA)
25 (wtorek) 20.00 ZDARZYŁO SIĘ (Francja)
26 (środa) 20.00 ZAKOCHANA ANAIS (Francja)
27 (czwartek) 20.00 TITANE (Francja, Belgia)

Karnety w cenie 60 zł (ulgowe), 70 zł (normalne) w sprzedaży od 3 stycznia.
Karnet na 3 filmy 39 zł.
Bilety w cenie 13-18 zł.
.
CÓRKA THE LOST DOUTHER

USA/Grecja 2021, 121 min.
Reżyseria: Maggie Gyllenhaal. Wykonawcy: Olivia Colman, Jessie Buckley, Dakota Johnson.

2 nominacje do Złotych Globów 2022. Nagroda za scenariusz na festiwalu w Wenecji. 3 nagrody Gotham Awards 2021, w tym dla najlepszego filmu.

Leda (Olivia Colman), nazwana tak na cześć wiersza Yeatsa, jedzie na wakacje. Zamiast odpoczywać, woli jednak obserwować młodą mamę (Dakota Johnson), jej córkę i dziwaczną, agresywną rodzinę mieszkającą w różowej willi i terroryzującą całe miasteczko. Leda rozumie, przez co przechodzi fascynująca dziewczyna - wiele lat temu sama musiała walczyć o przetrwanie we własnym domu, gdzie jej córeczki domagały się od niej pełni uwagi, a mąż skupiał się na własnej karierze

HISZPAŃSKI ROMANS RIFKIN'S FESTIVAL

Hiszpania/USA/Włochy 2021, 88 min.
Reżyseria: Woody Allen. Wykonawcy: Wallace Shawn, Gina Gershon, Louis Garrel.

Mort i Sue to amerykańskie małżeństwo, które przybywa na festiwal filmowy w San Sebastian w Hiszpanii. On jest byłym wykładowcą filmoznawstwa, a ona specjalistką od reklamy pracującą dla młodego i obiecującego reżysera Philippe. Mort szybko zauważa, że Sue jest zafascynowana swoim podopiecznym oraz że to zainteresowanie wykracza poza czysto zawodowe ramy. W ich małżeńskiej relacji pojawia się kryzys. Pewnego dnia Mort trafia na wizytę do pięknej lekarki, która podziela jego zainteresowania i spojrzenie na świat. Nowo poznana kobieta również tkwi w trudnym związku - jej mąż jest malarzem o bardzo porywczym temperamencie. Czy za sprawą nowej znajomości Mort odnajdzie nadzieję i optymistycznie spojrzy w przyszłość?

SPENCER

Niemcy/Chile/Wlk. Brytania/USA, 111 min.
Reżyseria: Pablo Larrain. Wykonawcy: Kristen Stewart, Timothy Spall, Jack Nielen.

Nominacja do Złotego Globu 2022 dla Kristen Stewart.
W małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola już dawno wkradł się chłód. Krążą pogłoski o ich romansach i możliwym rozwodzie. Jednak święta Bożego Narodzenia w królewskiej posiadłości Sandringham mają przynieść spokój i rozładowanie napięć. Obfitość jedzenia i picia, strzelanie i polowania - oto wypróbowane sposoby wyciszania sporów. Diana dobrze zna tę grę. W tym roku sprawy przybiorą jednak inny obrót... 
Znakomity występ Kristen Stewart w roli księżnej Diany zachwycił krytyków po obu stronach Atlantyku i wyniósł ją na sam szczyt Oscarowego rankingu

ZDARZYŁO SIĘ L’ÉVÉNEMENT

Francja 2021, 100 min.
Reżyseria: Audrey Diwan. Wykonawcy: Anamaria Vartolomei, Kacey Mottet Klein, Luana Bairami.

Złoty Lew dla najlepszego filmu na festiwalu w Wenecji 2021.

Zdarzyło się jest ekranizacją książki Annie Ernaux. To opowieść o studentce Anne, która zachodzi w nieplanowaną ciążę, nie będąc gotowa na urodzenie dziecka postanawia dokonać aborcji. Akcja filmu dzieje się w latach 60. we Francji, w której prawo zabrania usuwania ciąży. Reżyserka pokazuje tragedię i upokorzenia kobiety, która chce decydować o swoim losie. Daleka jest jednak od osądów i moralizatorstwa. Trzymając się zdarzeń, pozostawia to widzom filmu, wśród których zapewne nie zabraknie moralnych ocen.

ZAKOCHANA ANAIS LES AMOURS D’ANAÏS

Francja 2021, 98 min.
Reżyseria: Charline Bourgeois-Tacquet. Wykonawcy: Anaïs Demoustier, Valeria Bruni Tedeschi, Denis Podalydès.

Anaïs to jeden wielki chaos. Przemierzająca ulice Paryża na rowerze, zawsze spóźniona, roztargniona, niedyskretna. Nawet jeśli nie ma grosza przy duszy, trudno odmówić jej w tym wszystkim uroku. Młoda kobieta zdaje sobie jednak sprawę, że jest tuż przed sporymi zmianami w swoim życiu. Związek z Raoulem należy już do przeszłości, przed nią z kolei konieczność zmierzenia się z powracającą chorobą matki. Jakby mało było komplikacji, bohaterka, nie zastanawiając się nad konsekwencjami, wdaje się w romans z żonatym mężczyzną. Szybko okazuje się jednak, że osobą, do której najbardziej chce się zbliżyć, wcale nie jest Daniel, a jego intrygująca partnerka - Émilie. Chwilowe zaślepienie czy głębsza fascynacja?

LICORICE PIZZA

USA 2021, 133 min.
Reżyseria: Paul Thomas Anderson. Wykonawcy: Bradley Cooper, Skyler Gisondo, Sean Penn.

4 nominacje do Złotych Globów 2022.
Historia toczy się na początku lat siedemdziesiątych w dobie wolności, eklektycznej mody i rewolucyjnej muzyki. Ukazane z ogromną czułością i sentymentem do epoki, szczenięce zauroczenie dorastających w Los Angeles Alany i Gary’ego rozwija się na tle powstawania pierwszych filmowych mega produkcji w Fabryce Snów i wielkich przemian kulturowych czasu wolnej miłości

UWAGA!

ZMIANA CEN BILETÓWTani poniedziałek/czwartek seanse 2D - 13 zł
Pozostałe dni tygodnia seanse 2D - 16 zł (ulgowy), 18 zł (normalny)

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kino Świt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj