Wiadomości

  • 7 stycznia 2022
  • 14 stycznia 2022
  • wyświetleń: 3348

[FOTO] Za nami pierwsza ze styczniowych akcji krwiodawstwa

W czwartek, 13 stycznia na czechowickim placu Jana Pawła II odbyła się pierwsza z tegorocznych akcji krwiodawstwa. To nie jedyna okazja do podzielenia się krwią w naszym mieście w tym miesiącu - kolejna już 30 stycznia.

Akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II - 13.01.2022 · fot. danielek2002


Podczas czwartkowej akcji krwiodawstwa, zorganizowanej przez kluby HDK PCK działające przy TRW oraz w Urzędzie Miejskim, zarejestrowanych zostało 41 osób, a ostatecznie cennym płynem podzieliło się 29 z nich. Udało się zebrać 13,05 l krwi.

Kolejną okazję do podzielenia się tym życiodajnym płynem krwiodawcy będą mieli 30 stycznia, czyli w dzień finału Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy. Ambulans do oddawania krwi będzie stał od 10.00 do 15.00 na parkingu przy CH Stara Kablownia.

W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19 konieczne jest używanie maseczek ochronnych i rękawiczek. Przypominamy, że należy posiadać przy sobie dokument tożsamości, w dniu poprzedzającym oddawanie krwi unikać tłustych posiłków i alkoholu, a przed udaniem się do ambulansu należy spożyć lekki posiłek i dobrze nawodnić organizm. Powinno się wypić około 1,5 litra wody.

Warto zapoznać się z różnego rodzaju propozycjami zniżek i rabatów dla honorowych dawców krwi, jakie oferują krwiodawcom, np. hotele, motele, schroniska, cukiernie, kawiarnie itp. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.dawcomwdarze.pl i zapoznać się ze szczegółami.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.