czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 5 stycznia 2022
  • wyświetleń: 253

Pies na smyczy - skompletuj wyprawkę!

Materiał partnera:

Przymierzasz się do przygarnięcia psa pod swoją opiekę? A może szukasz nowych akcesoriów dla swojego pupila? Bez względu na Twoje motywacje - z pewnością znajdziesz coś dla siebie i swojego czworonoga!

Źródło: pexels.com


1. Pies na smyczy - sięgnij po modne akcesoria
2. Zachowaj staranność przy trzymaniu zwierzęcia
3. Zdrowy rozsądek posiadacza psa a obroże, smycze i adresatki

Pies na smyczy - sięgnij po modne akcesoriaTo jednak nie koniec - ustawa o ochronie zwierząt wyraźnie pokazuje, że obowiązkiem opiekuna jest także utrzymanie czystości i porządku po swoim pupilu. Warto zatem być przygotowanym na różne ewentualności i wyposażyć się w praktyczne pojemniczki na woreczki, dzięki którym zawsze będziesz mieć w zanadrzu narzędzie do uprzątnięcia po swoim psie. W przypadku właścicieli psów warto również napomknąć o tym, aby kupić psu smycz i wygodne szelki. Dzięki temu wspólne spacery staną się o wiele bardziej przyjemne. Smycze skórzane dla psa są synonimem jakości - taka inwestycja się zwróci! Dotyczy to również takiego produktu jak obroża metalowe dla psa.

Zachowaj staranność przy trzymaniu zwierzęciaKażdy opiekun zna dobrze swojego pupila. Należy jednak pamiętać, że to tylko zwierzę i nie powinno być mowy o stuprocentowym zaufaniu do czworonoga. Co to oznacza w praktyce? Otóż w sytuacji, gdy pod opieką mamy zwierzęta agresywne - czy to wobec innych psów czy dzieci - niezbędne jest wyposażenie pupila w kaganiec, który zapewni pożądany poziom ochrony. W przeciwnym razie może dojść do tego, że opiekun zostanie poddany karze ograniczenia wolności lub mandatu w sytuacji, gdy np. nie sprząta po swoim psie.

Smycze skórzane, obroża, kaganiec - to wszystko powinno być wpisane w niezbędny ekwipunek każdego czworonoga!

Zdrowy rozsądek posiadacza psa a obroże, smycze i adresatkiTeraz, kiedy wiesz już, że zakup smyczy i szelek dla zwierząt domowych nie sposób nie wspomnieć o tym, że każdy opiekun psa powinien również wyposażyć swojego pupila w adresatkę. Pozostawienie swoich danych kontaktowych pomoże na szybką identyfikację właściciela. Dotyczy to szczególnie tych osób, które chętnie doprowadzają do puszczania psów wolno. Niemniej jednak warto pamiętać co mówi o tym prawo - na tych terenach, które są przeznaczone do wspólnego użytku psy powinny być wyprowadzane na smyczy.

Jeżeli przymierzasz się do przyjęcia psa pod opiekę - konieczne rozważ powyższe opcje i sięgnij po dobre jakościowo produkty. Dzięki temu nie będziesz musiał co sezon kupować nowych akcesoriów dla swojego pupila - to się opłaca!