Wiadomości

  • 5 stycznia 2022
  • wyświetleń: 1573

Oświetlenie do pokoju dziecka - jak wybrać najlepsze lampy i inne źródła światła?

Materiał partnera:

Oświetlenie do pokoju dziecięcego powinno zostać wybrane ze szczególną rozwagą. Maluchy oraz rodzice wykonują w nim różne aktywności, dlatego jedno, główne źródło światła może okazać się niewystarczające. Lampy sufitowe są oczywiście niezbędne, ale warto uzupełnić je o punktowe źródła, które pozwolą nakarmić malucha w nocy, a starszakowi dadzą możliwość swobodnej zabawy, w momencie, gdy nie ma potrzeby, aby mocno oświetlić cały pokój. Dlatego oświetlenie pokoju dziecka należy projektować rozważnie i zawczasu uwzględnić różne rozwiązania.

Źródło: unsplash.com


Jakie lampy będą najlepsze do pokoju dziecięcego?Centralne miejsce powinny zajmować lampy wiszące, które oświetlą całą powierzchnię pokoju. Będą one szczególnie przydatne podczas zimowych miesięcy, gdy dopływ naturalnego światła jest mocno ograniczony i już od godzin południowych trzeba wspomagać się elektrycznością, aby wykonywać codzienne czynności. Alternatywą dla tradycyjnych lamp są kinkiety. Dają one optymalne światło, jednak są bardziej dyskretne i nie dominują w wystroju.

W strefach takich jak okolice łóżka, czy stolika do przewijania można ustawić lampki nocne. Dadzą one punktowe światło o mniejszym natężeniu, które pozwoli na wykonanie niezbędnych czynności bez konieczności zapalenia górnego światła. Wygodną i nowoczesną alternatywą są lampy LED takie jak led gx53. Można zamontować je w różnych miejscach. Są praktycznie niewidoczne, nie psują więc wystroju, a emitowane przez nie światło jest jednocześnie wystarczająco mocne, jak i przyjemne dla oczu.

Bajkowe motywy czy nowoczesne rozwiązania — najlepsze lampy do pokoju dziecięcegoRodzice poszukujący lampy do pokoju dziewczynki, czy królestwa swojego syna zastanawiają się często, czy postawić na dziecięce, kolorowe wzornictwo, czy raczej postawić na coś bardziej uniwersalnego. Lampy dziecięce wyglądają kusząco, jednak trzeba liczyć się z tym, że dorastające dziecko będzie z czasem chciało pożegnać się z bajowym bohaterem lub infantylnym wzorem.

W pokoju dziecięcym można z powodzeniem zdecydować się na zamontowanie nowoczesnych propozycji jak ramko echo, czy innych uniwersalnych lamp. Plusem takich rozwiązań jest ich wysoka jakość i ponadczasowość. Ciekawą propozycją są też lampy kolonialne. Będą one pasowały zarówno do pokoju chłopca, jak i nastoletniej dziewczyny. Lampy w pokoju dziecka nie muszą być zatem modelami z bajkowymi motywami. Równie dobrze można zdecydować się na elegancką lampę, która może towarzyszyć dziecku przez wiele lat.