Wiadomości

  • 12 stycznia 2022
  • wyświetleń: 5419

Na tę inwestycję w Bronowie czekali 10 lat. Dojdzie do niej w tym roku

Społeczność Rotuza Bronów na te inwestycję czekała 10 lat, czyli od momentu powstania klubu. W tym roku klub zyska nowe zaplecze sanitarno-szatniowe. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2022 roku.

Rotuz, baraki, szatnie
Na tę inwestycję w Bronowie czekali 10 lat. Dojdzie do niej w tym roku · fot. mp / czecho.pl


O budowę nowego zaplecza sanitarno-szatniowego starał się już prezes Krzysztof Karczyński. - Inwestycja nie byłaby oczywiście możliwe także dzięki ogromnemu wsparciu mieszkańców Bronowa na czele z sołtysem Marianem Derlichem oraz Radą Sołecką - podkreśla Jakub Brzuska z Rotuza Bronów.

Nowy obiekt powstanie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - boiska w Bronowie oraz jego otoczenie podlega właśnie MOSiRowi. Na przeprowadzenie inwestycji otrzymano 400 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu, a gmina Czechowice-Dziedzice zabezpieczyła dodatkowe środki w kwocie 500 tysięcy złotych.

- Jako społeczność Rotuza cieszymy się, że inwestycja w końcu dojdzie do skutku. Obecne baraki to, kolokwialnie mówiąc, "dramat" - podsumowuje Brzuska. Przetarg na wykonanie inwestycji ma zostać ogłoszony jeszcze w styczniu.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Rotuz Bronów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj