Wiadomości

  • 16 stycznia 2022
  • wyświetleń: 5565

Trwają zapisy dzieci do pierwszych klas szkół podstawowych

Do końca stycznia będą trwały zapisy dzieci z rocznika 2015 do klas pierwszych szkół podstawowych, kierowanych przez Zakład Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach. Informacje o zapisach placówki przekazują poprzez swoje kanały informacyjne.

Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Zapisy dotyczą dzieci z obwodu szkoły. Jaka jest różnica pomiędzy zapisami a rekrutacją? - Rekrutacja dotyczy dzieci spoza obwodu szkoły i jest prowadzona na wolne miejsca w danej szkole (dotyczy tylko klas pierwszych). Zapisy trwają do końca stycznia, a rekrutacja zgodnie z regulaminem jest procesem dłuższym, kilka miesięcy. Nie wszystkie szkoły będą prowadziły rekrutację do klasy pierwszej ponieważ nie będą miały wolnych miejsc - wyjaśnia Mirosław Olek, dyrektor Zakładu Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach.

Warto dodać, że 31 stycznia to termin umowny - każda szkoła zobowiązana jest to przeprowadzenia zapisów właśnie do tego dnia. Jednak w poszczególnych szkołach proces zakończy się wcześniej, np. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Brzechwy w Czechowicach-Dziedzicach będzie trwał do wtorku, 25 stycznia, o czym informowaliśmy tutaj. Listę placówek oświatowych prowadzonych przez gminę Czechowice-Dziedzice można znaleźć tutaj, z kolei obwody poszczególnych szkół wraz z wyszczególnieniem ulic - tutaj (format pdf).

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.