Wiadomości

  • 14 stycznia 2022
  • wyświetleń: 2608

Lodówka kosmetyczna - hit czy kit? Sprawdź, czy potrzebujesz jej w swoim domu

Materiał partnera:

Zastanawiałaś się, jak to jest, że niektóre produkty do pielęgnacji tak szybko się psują? Rozwarstwiają się, jełczeją albo twardnieją na kamień? Najczęstszy powód to nieprawidłowe przechowywanie - w za wysokiej temperaturze, zbyt blisko źródeł ciepła. I właśnie dlatego powstały lodówki kosmetyczne.

Lodówka kosmetyczna - hit czy kit? Sprawdź, czy potrzebujesz jej w swoim domu


Lodówki kosmetyczne (w swojej ofercie ma je m.in. marka Fluff) przypominają malutkie walizki, a to dlatego, że są wyposażone w przenośny uchwyt. Zazwyczaj mają około 30 cm wysokości i tyle samo głębokości, dzięki czemu bez problemu można je trzymać na toaletce. Dodaj do tego modną kolorystykę i nowoczesny design i uroczy gadżet gwarantowany. Jednak taka minilodówka ma o wiele więcej do zaoferowania niż tylko ładny wygląd.

Wydłużona trwałość kosmetykówObecnie trendy są ręcznie wykonywane preparaty na indywidualne zamówienie, które należy przechowywać w zimnie, a ich trwałość jest ekstremalnie krótka (czasem wynosi zaledwie miesiąc). Wszystko dlatego, że tego typu w pełni naturalne kosmetyki (np. kremy do twarzy, pod oczy, serum, maseczki) nie zawierają chemicznych konserwantów, które sztucznie wydłużają żywotność danej formuły, nie pozwalając przy okazji na rozwój drobnoustrojów.

Nasza wskazówka: w trakcie zakupów w drogerii zwróć uwagę na to, czy dany preparat nie wymaga niskiej temperatury przechowywania lub czy nie należy do grupy kosmetyków, które wykazują w pełni swoje dobroczynne właściwości dopiero po uprzednim schłodzeniu.

Oczywiście możemy trzymać takie produkty w zwykłej lodówce razem z żywnością, jednak bywa to kłopotliwe dla innych domowników, a często i dla nas samych. Chociażby wtedy, gdy nasza sypialnia lub łazienka znajduje się na innym piętrze niż kuchnia - bieganie w obie strony potrafi skutecznie zniechęcić do utrzymania pielęgnacyjnej rutyny. Tymczasem lodówka kosmetyczna jest zawsze pod ręką.

Lodówka kosmetyczna - pozostałe zastosowaniaFunkcja kosmetyczna to dla wielu osób zdecydowanie za mało, by uznać zakup takiego gadżetu za zasadny. Tymczasem producenci wskazują szereg innych praktycznych zalet.

W przenośnej lodówce mini możesz trzymać chociażby leki i maści specjalnego przeznaczenia. To też przydatny schowek na rollery do masażu i kamienie gua sha, które w trakcie użytkowania muszą być zimne, żeby realnie wpłynęły na poprawę wyglądu skóry. Ale to nie wszystko. Zawsze można być bardziej pragmatycznym i w lodówce chłodzić ulubione wino albo deser przeznaczony na wieczorny seans filmowy w łóżku.

I jeszcze jeden plus: lodówki kosmetyczne posiadają gniazdo samochodowe, dzięki czemu można zabrać je w podróż czy na piknik.

Lodówka, która... grzejeJeśli zdecydujesz się na zakup lodówki kosmetycznej, szukaj modelu z przełącznikiem ciepło-zimno. Najczęściej takie urządzenie ma zakres temperatur od ok. 4 do nawet 30°C. Co to oznacza w praktyce? Że da się w nim nie tylko chłodzić, lecz także podgrzewać (!). To przydatne chociażby w przypadku preparatów pielęgnacyjnych, które przed aplikacją wymagają zmiany postaci stałej na ciekłą (np. balsam do demakijażu w kostce).