Wiadomości

  • 16 stycznia 2022
  • wyświetleń: 4241

Bohaterowie z OSP Lipowiec pomogli uratować ludzkie życie

16-latek Jakub Krzempek, członek MDP OSP Lipowiec oraz Barbara Szpyra, sekretarz zarządu oraz czynny strażak jednostki, pomogli uratować ludzkie życie. Do sytuacji doszło 3 stycznia podczas roznoszenia kalendarzy przy ulicy Płaskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

Bohaterowie z OSP Lipowiec pomogli uratować ludzkie życie
Bohaterowie z OSP Lipowiec pomogli uratować ludzkie życie · fot. OSP Lipowiec


- 3 stycznia podczas roznoszenia kalendarzy na ulicy Płaskiej w jednym z domów naszym strażakom drzwi otworzył młody chłopak, prosząc panicznie o pomoc. Po chwili okazało się, że u jednego z domowników nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niezwłocznie druhowie przystąpili do resuscytacji. Poszkodowanemu kilkukrotnie udało się przywrócić czynności życiowe po czym je tracono, ale w efekcie po przyjeździe 2-osobowego zespołu ratownictwa i wspólnej, ponad godzinnej walce udało się na stałe przywrócić czynności. Poszkodowany został zabrany do szpitala - relacjonuje OSP Lipowiec w mediach społecznościowych.

W sobotę, 15 stycznia zarząd OSP Lipowiec, na czele z prezesem oraz obecnymi na zebraniu opiekunami MDP podziękowali za tą bohaterską postawę obydwu członkom jednostki. Podziękowania popłynęły przede wszystkim do młodego druha - za zachowanie zimnej krwi i woli walki o życie drugiego człowieka, mając na uwadze, że to był pierwszy raz w realnych warunkach. Słowa uznania popłynęły także dla strażaczki Barbary. - Jesteśmy z nich dumni, to dzięki Wam ten człowiek żyje. Dziękuję za przygotowanie młodzieży opiekunom, dziękuję również rodzicom za wychowanie w duchu pomocy dla drugiego człowieka. To bardzo budujące, że Nasza praca nie idzie na marne - mówił prezes OSP Lipowiec, Paweł Wróbel.

Za postawę jaką wykazali się druhowie straż ufundowała i przekazała w dniu dzisiejszym polary.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj