Wiadomości

  • 24 stycznia 2022
  • wyświetleń: 2369

Na ulice Bielska-Białej wyjedzie WOŚP-owy autobus

Koncerty w autobusie, zwiedzanie zajezdni i wiele innych atrakcji - taki plan na 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej Sp. z o.o. Tak jak w ubiegłym roku 30 stycznia na ulice miasta wyjedzie WOŚP-owy autobus.

Na ulice Bielska-Białej wyjedzie WOŚP-owy autobus
Na ulice Bielska-Białej wyjedzie WOŚP-owy autobus · fot. Materiały prasowe


Barwne grafiki z charakterystycznymi czerwonymi sercami, które go ozdobią, zaprojektowała i wydrukowała firma Business Consulting Sp. z o.o. Tym razem nie będą to jednak kursy liniowe, ale specjalnie utworzona na tę okazję trasa. Swój początek będzie miała na przystanku autobusowym Warszawska Dworzec (w kierunku centrum). Autobus odwiedzi m.in. osiedla Kopernika, Wojska Polskiego czy Beskidzkie. W planach są cztery takie przejazdy.

- Głównym punktem programu są koncerty, które będą się odbywały w czasie podróży. 
O godzinie 10.00 i 12.00 w WOŚP-owym autobusie wystąpi kapela góralska PsioCrew 
z gościnnym udziałem akordeonisty Tadeusza Olmy. Podczas kursu o godzinie 14.00 
i 16.00 dla pasażerów zagra nowoczesne trio instrumentalne The ThreeX - informuje rzeczniczka MZK, Agnieszka Dąbrowska.

Na ulice Bielska-Białej wyjedzie WOŚP-owy autobus
Na ulice Bielska-Białej wyjedzie WOŚP-owy autobus · fot. Materiały prasowe


Dla muzyków to nie lada wyzwanie, bo nie dość, że będzie im przygrywał warkot silnika to będą musieli się skupić nie tylko na muzyce, ale też na utrzymaniu równowagi.

- Mieliśmy okazję grać w różnych bardzo dziwnych miejscach, ale w tak nietypowym jak autobus jeszcze nie. Bardzo się cieszymy na tę okazję, bo cel jest szczytny. Filozofia WOŚP-u jest nam bardzo bliska, więc miło nam, że możemy dorzucić do tego naszą cegiełkę. Cieszymy się też tak prywatnie, że będziemy mogli przekroczyć pewne granice i zagrać 
w miejscu, w którym do tej pory nie koncertowaliśmy - mówi Jacek Obstarczyk z The ThreeX.

Na ulice Bielska-Białej wyjedzie WOŚP-owy autobus
Na ulice Bielska-Białej wyjedzie WOŚP-owy autobus · fot. Materiały prasowe


W autobusie będą też obecni bielscy wolontariusze z puszkami. Tak jak podczas poprzedniego Finału i tym razem nie zabraknie wśród nich reprezentantów grupy rekonstrukcyjnej Bractwo Śródziemia. Pierwsza część przejazdu potrwa około 25 minut. Po tym czasie zaplanowany jest postój na terenie zajezdni. Będzie to okazja do zwiedzenia części Zakładu.

- Pokażemy pasażerom naszą stację paliw, myjnię czy halę obsługi technicznej. To pierwsza taka okazja dla mieszkańców Bielska-Białej i okolic, żeby zobaczyć jak funkcjonuje nasza Firma. Będzie też czas na rozgrzanie się ciepłą herbatą i posilenie ciastem. Następnie pasażerowie zostaną odwiezieni naszym muzycznym autobusem z powrotem do centrum miasta, skąd mogą wybrać się na organizowane na rynku koncerty - dodaje prezes zarządu MZK Bielsko-Biała, Hubert Maślanka.

Na ulice Bielska-Białej wyjedzie WOŚP-owy autobus
Na ulice Bielska-Białej wyjedzie WOŚP-owy autobus · fot. Materiały prasowe


Cały program dla jednej grupy pasażerów potrwa około 1 godz. i 40 min. Spółka zapewnia, że dodatkowo przygotowała dla uczestników sporo niespodzianek. Zarówno podczas przejazdu, jak i w czasie zwiedzania.
Całość udokumentuje firma Budka Medialna, a relacje z wydarzenia będzie można zobaczyć w cosiedzieje.TV. Wszystkie firmy, zespoły i osoby wymienione w tym artykule zdecydowały się zaangażować w Finał WOŚP charytatywnie.

Dystrybucja biletówPrzejazd WOŚP-owym autobusem będzie bezpłatny, ale biletowany. Zapisy rozpoczną się 
w środę 19 stycznia. Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy autobus.wosp@mzk.bielsko.pl - decyduje ich kolejność. W mailu należy podać liczbę biletów, które chce się otrzymać (maksymalnie 5 na zgłoszenie) oraz miejsce, z którego zostaną one odebrane (kasa biletowa na ulicy Piastowskiej lub Sukienniczej). Osoby zakwalifikowane na listę otrzymają maila zwrotnego z potwierdzeniem i informacją, kiedy mogą odebrać swój bilet, upoważniający do przejazdu WOŚP-owym autobusem. Nie ma możliwości wyboru godziny odjazdu, bilety będą wydawane losowo. Podczas każdego z kursów organizatorzy chcą przewieźć około 60 osób.

Wydarzenia towarzysząceAukcje na Allegro - Spółka wystawi na licytację 4 tablice kierunkowe. Przez wiele lat były one wykorzystywane do informowania pasażerów o numerze linii i kierunku jazdy autobusu. 
Z czasem zastąpiły je wyświetlacze. Dodatkowym walorem jest fakt, że większość z nich dotyczy nieistniejących już linii. Aukcje rozpoczną się 24 stycznia.

Kontrola świateł - w 30. Finał WOŚP włącza się również Stacja Kontroli Pojazdów zlokalizowana na terenie Spółki. 30 stycznia w godzinach od 8.00 do 14.00 będzie można przyjechać na bezpłatną kontrolę i ustawienie oświetlenia w samochodzie. Będzie to również okazja, żeby przekazać datek na rzecz Orkiestry.

mp / czecho.pl

źródło: MZK Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.