czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 października 2007
  • wyświetleń: 1846

Trwa budowa Parku Techniki Lotniczej

Trwa budowa na hałdach Silesii Bielskiego Parku Techniki Lotniczej. We wrześniu wylano ławy fundamentowe pod pierwszą halę. Nadal prowadzone są roboty ziemne i zbrojenia pod kolejne fundamenty.

Jak mówi prezes Bielskiego Parku Techniki Lotniczej Wiktor Kałat, prace generalnie prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Pojawiło się niewielkie, czterodniowe opóźnienie w transporcie materiałów na teren parku, gdyż intensywne deszcze, padające w pierwszej połowie września, utrudniły wjazd na hałdę ciężkich samochodów.

W pierwszych dniach października ma zakończyć się przewożenie materiałów sypkich, co jest uciążliwością dla mieszkańców, gdyż były nawet takie okresy, kiedy na teren parku codziennie przyjeżdżało nawet pięćdziesiąt samochodów. Teraz przyjdzie czas na transport elementów konstrukcji hal produkcyjnych, ale jest to kwestia dwóch, bądź trzech tirów dziennie.

– Pierwsza konstrukcja hali powinna być na miejscu do połowy października – informuje prezes BPTL.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.