Wiadomości

  • 24 stycznia 2022
  • wyświetleń: 532

Jak stosować odżywki na masę? Wspomaganie podczas procesu budowania mięśni

Materiał partnera:

Zaznaczymy to od razu — odżywki wspomagające rozwój masy mięśniowej nie są wcale żadną formą dopingu, trucizny czy oszustwa. Tak właściwie to zestaw makroskładników, witamin, minerałów i aminokwasów, które wspierają utrzymanie dodatniego bilansu energetycznego, regenerację i anabolizm. Jak więc je stosować?

offsite


Odżywki pozwalające w skuteczniejszy sposób nabrać masy są całkowicie bezpieczne dla człowieka, o ile tylko sięgniemy po produkt z pewnego źródła. Dobry producent i jakościowy sklep to niemal gwarancja naturalnego składu i w pełni wartościowych elementów wspólnie stanowiących suplement. Dobrej jakości odżywki na masę wspierają więc nie tylko zawodowych sportowców, ale także amatorów, którzy chcą popracować nad swoimi sylwetkami.

Odżywka nie zastąpi treningu i diety, ale będzie przydatnaSuplement, jak sama nazwa wskazuje, powinien być traktowany jako dodatek do całego zestawu czynności, które wchodzą w proces dbania o sylwetkę. Żaden proszek ani szejk nie zastąpi regularnego treningu, pilnowania diety i ciągłego rozwoju wiedzy na temat ludzkiego ciała.

Efekty stosowania takiej odżywki nie będą też magiczne ani natychmiastowe. Są one zauważalne wyłącznie wówczas, gdy wiemy dokładnie, jak działają. W końcu nie każdy amator rozumie, jak działa nadbudowywanie masy mięśniowej, jak unikać katabolizmu i jak uciążliwe może być trzymanie wysokobiałkowej i wysokokalorycznej diety. A jak się okazuje — odżywki na masę pozwalają nam osiągnąć wszystkie te trzy cele i jeszcze więcej.

Zostańmy jeszcze przez chwilę przy zagadnieniu diety. Utrzymanie makroskładników na odpowiednim poziomie podczas nabierania masy mięśniowej jest niezwykle trudnym zadaniem. Szczególnie zawodowcy czy osoby bardzo zaawansowane zauważają, że pozyskanie takich ilości makrosów z posiłków graniczy z cudem. Ludzki organizm również ma pewne ograniczenia pod kątem tego, ile jest w stanie przyjąć pokarmu w trakcie dnia, a osoby, które musiały męczyć się nad talerzami, doskonale to zrozumieją.

Skoro więc możliwe jest zdobycie tych składników z zewnątrz i tym samym prostsze osiągnięcie kolejnych kamieni milowych, to dlaczego nie mielibyśmy z tych sposobów korzystać?

Co znajdziemy w takich odżywkach?Składy poszczególnych odżywek będą się bardzo od siebie różniły i to bardzo dobre wieści. Dzięki różnym mieszankom każdy jest w stanie znaleźć na rynku coś odpowiedniego dla siebie, co będzie w idealnym stopniu pomagało mu w osiąganiu własnych celów. Najpopularniejsze wśród odżywek tego typu są gainery, które dzięki aminokwasom przyspieszają anabolizm mięśni.

Popularne jest także HNB, które przeciwdziała procesowi rozpadu tkanki mięśniowej w procesie katabolizmu. Sama taka mieszanka nie ma jednak żadnego wpływu na przyrost masy mięśniowej w procesie ćwiczeń.

Kreatyna z kolei poprawia przyrosty masy mięśniowej bez obecności tłuszczu, co sprawia, że w procesie sylwetka ćwiczącego będzie bardziej docięta. Bardzo często kreatyna występuje razem z węglowodanami i białkami, dzięki czemu stosując ją, zapewniamy sobie kopa energetycznego i przyspieszamy proces anabolizmu.