Wiadomości

  • 24 stycznia 2022
  • 10 lutego 2022
  • wyświetleń: 6733

Koncert dla pani Marzeny. Gwiazdą wieczoru Ireneusz Krosny

Za nami:

Z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego I Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie, 10 lutego w sali balowej Dworku Eureka w Czechowicach-Dziedzicach o godzinie 18.00, odbędzie się koncert charytatywny dla Marzeny Zemlak z Pszczyny. Kobieta niedawno przeszła kosztowną operację naczyniaka zagrażającego jej życiu. Zebrane środki zostaną przekazane na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji pani Marzeny.

Marzena Zemlak,  miniatura
Marzena Zemlak · fot. archiwum prywatne


Marzena Zemlak to młoda kobieta - żona, matka, babcia, u której kilka tygodni temu pojawiły się niedowłady prawej części ciała. Po kolejnym pęknięciu naczyniaka zlokalizowanego w obrębie pnia mózgu, który był przyczyną niedowładów, życie Pani Marzeny zawisło na cienkim włosku.

Jej mąż - Artur Zemlak rozpoczął dramatyczny wyścig z czasem. W Polsce nikt nie chciał się podjąć operacji ratującej życie. Nadzieja odżyła po kontakcie z kliniką w Hanowerze. Wszystko działo się jak podczas sprinterskiego biegu na 100 metrów. Środa - konsultacje online, piątek - wyjazd, sobota - badania na miejscu w Hanowerze, poniedziałek - operacja trwająca kilkanaście godzin.

Kolejne dni to coraz więcej powodów do optymizmu. Pani Marzena wróciła już do domu. Teraz rodzina zbiera pieniądze na zapłatę należności w niemieckiej klinice.

Gwiazdą wieczoru będzie najbardziej znany polski mim - Ireneusz Krosny.

Ireneusz Krosny
Ireneusz Krosny · fot. www.krosny.pl


Ponadto podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć młodych artystów, uczestników festiwalu GIMP 2020 i GIMP 2021 - kliknij w linki, by poznać muzyków.

Zespół Churtownia
Zespół Churtownia · fot. materiały prasowe

Zespół Shelter, GIMP 2020
Zespół Shelter · fot. pless.pl


Występy piosenkarzy będą przeplatały się z pokazami tanecznymi. Organizatorzy przygotowują także licytacje i loterie fantowe.

Bilety - cegiełki w cenie 25 złotych będzie można zakupić od środy 26 stycznia dzwoniąc pod numer telefonu 601541066 lub wysyłając sms o treści koncert dla Marzeny.

O przypadku pani Marzeny pisaliśmy w ostatnim czasie w artykule
Kosztowna operacja naczyniaka pnia mózgu za panią Marzeną


Rodzinę można wspomóc już teraz, wpłacając darowiznę na konto:

ar / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.