Wiadomości

  • 25 stycznia 2022
  • wyświetleń: 4392

Czechowiczanin zadedykował "Wyzwanie na Klimczok" Cypiskowi

Jeszcze tylko kilka dni będzie trwać tegoroczna edycja "Wyzwania na Klimczok". W tym roku w akcji bierze udział czechowiczanin Michał Janik, który postanowił zadedykować swoje codzienne wejścia na najwyższy szczyt Bielska-Białej małemu Szymonowi. To 11-letni chłopiec z niepełnosprawnością intelektualną o wielkim serduszku i niesamowitej empatii.

Czechowiczanin zadedykował "Wyzwanie na Klimczok" Cypiskowi
Czechowiczanin zadedykował "Wyzwanie na Klimczok" Szymonowi · fot. Facebook / Na szczytach marzeń


O co chodzi w "Wyzwaniu na Klimczok"? Może w nim wziąć udział każdy, kto zdobędzie szczyt Klimczoka. Wyzwanie ma charakter wyłącznie towarzyski, a jego celem jest integracja i motywacja do aktywności na świeżym powietrzu. Zadaniem każdego uczestnika jest siłą własnych mięśni i woli zdobyć szczyt Klimczoka z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie i spełnienie warunków, jakimi są wpisanie się do zeszytu umieszczonego w wyznaczonym miejscu na szczycie oraz zrobienie zdjęcia wpisu i dodanie go w dyskusji pod wydarzeniem w ciągu 24h od treningu. Dla osób, które zdobędą najwyższy szczyt Bielska-Białej największą ilość razy przewidziano tytuł Władcy Klimczoka, z kolei dla osób, które zdobędą Klimczok codzienne - Królowej i Króla Klimczoka. Więcej o akcji można przeczytać tutaj.

W tym roku w wyzwaniu bierze udział Michał Janik z projektu "Na szczytach marzeń". - Chciałbym powalczyć o tytuł Króla Klimczoka, a żeby to miało więcej sensu każde moje wejście dedykowane będzie Szymkowi, czyli Cypiskowi. Szymek to 11-letni chłopiec z niepełnosprawnością intelektualną o wielkim serduszku i niesamowitej empatii. Sportowiec, górski łazik, wspinaczkowy wymiatacz. Wspólnie z mamą Joanną angażuje się w wiele akcji charytatywnych, ale tym razem to on potrzebuje wsparcia - napisał czechowiczanin w mediach społecznościowych.- Szymon jest diagnozowany i konsultowany pod kątem mutacji genu HFE, która odpowiada za nadmierne gromadzenie i nie wydalanie żelaza z organizmu. To niszczy jego organy (wątrobę, nerki, trzustkę, mózg). Z racji młodego wieku ma szanse na nie pogłębianie się choroby - o ile nie dopuścimy do spustoszeń jakie spowoduje żelazo w jego organizmie - dodaje Janik. Więcej informacji o Szymonie można znaleźc na stronie zrzutki na rzecz chłopca tutaj.

Czechowiczanin z projektu "Na szczytach marzeń" poszukuje również partnerów akcji, którzy przekażą choćby 1 zł za każde wejście na szczyt. - W zamian oferujemy wzmianki w naszych postach oraz uśmiech Szymona i jego bliskich - podkreśla Michał Janik.

Czechowiczanin zadedykował "Wyzwanie na Klimczok" Szymonowi
Czechowiczanin zadedykował "Wyzwanie na Klimczok" Szymonowi · fot. Facebook / Na szczytach marzeń


Bieżące informacje na temat akcji charytatywnej Michała Janika można znaleźć na Facebooku projektu "Na szczytach marzeń". W najbliższą niedzielę, 30 stycznia Stowarzyszenie bez Barier organizuje na Klimczoku spacer dla Cypiska. Jak mówią organizatorzy, "będzie niezła impreza". Facebookowa strona tego wydarzenia dostępna jest tutaj.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.