Wiadomości

  • 26 stycznia 2022
  • wyświetleń: 4066

Zmienił się regulamin czechowickiego cmentarza komunalnego

Kaplica cmentarza komunalnego przy ulicy Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach w całości lub w części będzie mogła być wynajmowana - to najważniejsza zmiana w regulaminie nekropolii, którą przyjęli podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej jej członkowie.

cmentarz, komunalny, Kopernika, nekropolia, groby, grób
Zmienił się regulamin czechowickiego cmentarza komunalnego · fot. wpk / czecho.pl


Projekt uchwały w sprawie zmian w regulaminie cmentarza komunalnego w Czechowicach-Dziedzicach zakłada dodanie ustępów nr 4 i 5 punktu nr 16. Dodaje on informację, że "kaplica składa się z 3 niezależnych i wyodrębnionych lokali: numer 1 - pomieszczenie ceremonii pogrzebowych, nr 2 - pomieszczenia toalet, oraz nr 3 - pomieszczenia magazynowe. Co ważne, nowy regulamin zakłada, że "kaplica w całości lub w części może być przedmiotem najmu, dzierżawy lub użyczenia związanego z pochówkiem zmarłych".

- Proponowana zmiana umożliwi wynajęcie, dzierżawę lub użyczenie w całości lub części pomieszczeń kaplicy znajdującej się na cmentarzu komunalnym w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Mikołaja Kopernika. W tym celu wyodrębniono w budynku kaplicy trzy niezależne pomieszczenia, z których część lub całość może zostać wynajęta - wyjaśniał podczas grudniowej sesji czechowickiej Rady Miejskiej Grzegorz Kotowicz, dyrektor Administracji Zasobów Komunalnych w Czechowicach-Dziedzicach. .

- Kaplica cmentarna znajduje się w złym stanie technicznym i potrzebny jest jej remont. Po wejściu w życie zmiany regulaminu cmentarza zostanie ogłoszony przetarg na najem pomieszczeń kaplicy, w tym głównie pomieszczenia magazynowego. W przypadku zainteresowania najmem pomieszczenia ceremonii pogrzebowych w umowie będzie zawarta gwarancja dostępności dla wszystkich chętnych bez względu na wiarę oraz zostanie określona górna stawka opłaty za świadczone usługi pogrzebowe - dodał Kotowicz.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.