Wiadomości

  • 29 stycznia 2022
  • 30 stycznia 2022
  • wyświetleń: 9782

[FOTO] Odwiedzili Tadeusza Janika obchodzącego setne urodziny

Burmistrz Marian Błachut oraz strażacy OSP Dziedzice odwiedzili obchodzącego setne urodziny Tadeusza Janika i osobiście złożyli mu życzenia zdrowia i pomyślności oraz serdeczne gratulacje z okazji pięknego jubileuszu. Z wizytą do Tadeusza Janika przybyli także przedstawiciele klubu MRKS Czechowice-Dziedzice.

Wizyta delegacji władz Czechowic-Dziedzic oraz OSP Dziedzice u Tadeusza Janika - 27.01.2022 · fot. OSP Dziedzice


Dostojny jubilat to postać nietuzinkowa, wręcz wyjątkowa. Swoim bogatym życiorysem i dokonaniami Tadeusz Janik mógłby obdzielić wiele osób. Syn Tadeusza Adolfa Janika - legionisty i powstańca śląskiego, znany czechowicki publicysta, były redaktor naczelny katowickiego Sportu i redakcji sportowej TV Katowice, strażak i działacz społeczny.

- Dziękuję Panu za postawę, pasję i zaangażowanie w pełnieniu służby na rzecz lokalnej społeczności. Przede wszystkim działalność w Towarzystwie Przyjaciół Czechowic-Dziedzic oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Dziedzice, propagowanie wiedzy na temat sportu oraz historii, którą warto ocalić od zapomnienia. Pański trud i zaangażowanie zasługują na wyjątkowy szacunek i uznanie! - podkreśla burmistrz.

Loading...


Tadeusza Janika odwiedzili także przedstawiciele MRKS Czechowice-Dziedzice. Jak zwraca uwagę klub, Tadeusz Janik to "wierny kibic naszego klubu, współautor (razem ze śp. Emilem Buchtą) "Kroniki Sportu Czechowic-Dziedzic" i Honorowy Prezes MRKS Czechowice-Dziedzice".

Loading...

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.