Wiadomości

  • 30 stycznia 2022
  • wyświetleń: 4203

Co będziemy mogli obejrzeć na ekranie kina Świt w lutym?

Za nami:

Kino Świt zaprezentowało repertuar na luty. Wśród filmów znalazły się takie tytuły, jak "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach" oraz "Gierek". Odbędą się także kolejne projekcje w ramach DKF Puls oraz tradycyjna akcja dla najmłodszych - "Ferie w kinie".

Kino świt
Co będziemy mogli obejrzeć na ekranie kina Świt w lutym? · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


1-2 lutego
16.15 8 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH (pol./12)
18.00 8 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH
20.00 GIEREK (pol./15)

3 lutego
15.30 GIEREK
18.00 8 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH
20.00 DKF

4-9 lutego
16.00 SKARB MIKOŁAJKA (franc./7)
18.00 HAZARDZISTA (ang./15)
20.00 8 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH

10 lutego
16.00 SKARB MIKOŁAJKA
18.00 8 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH
20.00 DKF

11-12 lutego
14.30 CLIFFORD. WIELKI CZERWONY PIES (USA/6)
16.15 SKARB MIKOŁAJKA
18.00 KRIME STORY. LOVE STORY (pol./12)
20.00 ZAUŁEK KOSZMARÓW (USA/15)

13 lutego
15.00 Koncert: Z MIŁOŚCIĄ I HUMOREM - CTM Movimento
17.15 KRIME STORY. LOVE STORY
19.00 ZAUŁEK KOSZMARÓW

14-16 lutego
11.00 CLIFFORD. WIELKI CZERWONY PIES
16.00 SKARB MIKOŁAJKA
18.00 KRIME STORY. LOVE STORY
20.00 ZAUŁEK KOSZMARÓW

17 lutego
11.00 CLIFFORD. WIELKI CZERWONY PIES
16.00 SKARB MIKOŁAJKA
18.00 KRIME STORY. LOVE STORY
20.00 DKF

18-22 lutego
11.00 O CZYM DZISIAJ MARZĄ ZWIERZĘTA (austral./b.o.)
16.00 KRIME STORY. LOVE STORY
18.00 MATKI RÓWNOLEGŁE (hiszp./15)
20.15 C’MON C’MON (USA/15)

23 lutego
11.00 SKARB MIKOŁAJKA
16.00 Pan Magiczny Show. Familijny spektakl iluzji.
19.00 KRIME STORY. LOVE STORY
21.00 MATKI RÓWNOLEGŁE

24 lutego
11.00 POTWORNA RODZINKA 2 (niem.,ang./b.o.)
16.00 O CZYM DZISIAJ MARZĄ ZWIERZĘTA
18.00 MATKI RÓWNOLEGŁE
20.15 DKF

25 lutego
11.00 POTWORNA RODZINKA 2
16.00 POTWORNA RODZINKA 2
18.00 BELFAST (ang./12)
20.00 MATKI RÓWNOLEGŁE

26-27 lutego
14.15 POTWORNA RODZINKA 2
16.15 POTWORNA RODZINKA 2
18.00 BELFAST
20.00 MATKI RÓWNOLEGŁE

28 lutego
16.00 POTWORNA RODZINKA 2
18.00 BELFAST
20.00 MATKI RÓWNOLEGŁE

8 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH

Polska 2021, 96 min.
Reżyseria: Sylwester Jakimow. Wykonawcy: Alicja Bachleda-Curuś, Maciej Zakościelny, Mikołaj Roznerski.

O pięć lat starsi, ale niekoniecznie dojrzalsi faceci znowu ruszają do akcji!
Siła przyjaźni, chwile wzruszenia i szalone przygody uwielbianych przez widzów bohaterów. Jak potoczyły się ich losy? W kolejnej odsłonie komedii o męskich "słabościach" Ricky walczy z twórczym kryzysem, Jarosław z atakami paniki, Filip szaleje na giełdzie, Stefan próbuje zapanować nad złością, a Kordian poskładać złamane serce. Tylko Tomek jako jedyny z przyjaciół, nadal odważnie spełnia marzenia. I w końcu wpada przez to w kłopoty. W wir szaleństw facetów, poza znanymi z poprzedniej części Basią i Zosią, wciągnięta zostanie również zupełnie nowa bohaterka - tajemnicza Pestka.

GIEREK

Polska 2022, 140 min.
Reżyseria: Michał Węgrzyn. Wykonawcy: Michał Koterski, Małgorzata Kożuchowska, Rafał Zawierucha.

Gierek. Nazwisko, o którym słyszał w Polsce każdy, ale nikt nie zna jego prawdziwej historii. Kim był naprawdę? O czym marzył? Z kim się przyjaźnił? Komu ufał? Kogo kochał? Kto go zdradził? Historia człowieka, który dziś wciąż budzi skrajne opinie porusza dogłębnie. Polityka bywa brudna, ale gdy dotyka ona całej rodziny, cena okazuje się zbyt duża do zapłacenia. Tajemnice wspólnego życia, widzianego oczami żony i matki Edwarda Gierka po raz pierwszy trafiły na duży ekran.

SKARB MIKOŁAJKA LE TRESOR DU PETIT NICOLAS

Francja 2021, 103 min.
Reżyseria: Julien Rappeneau. Wykonawcy: Jean-Paul Rouve, Audrey Lamy, Pierre Arditi.

Bohater ponadczasowych dzieł René Goscinny’ego i Jean-Jacquesa Sempé, uwielbiany przez dzieci i dorosłych Mikołajek, powraca na kinowe ekrany.

W życiu Mikołajka najważniejsi są: mama, tata, szkoła i przyjaciele - banda nierozłącznych kumpli, bez których wszystko inne nie ma sensu. Kiedy więc tata chłopca awansuje i ​​rodzina musi przeprowadzić się na dalekie południe, Mikołajek wpada w rozpacz. Bo jak tu wyobrazić sobie świat bez najlepszych przyjaciół? Bez rogalików Alcesta, okularów Ananiasza, wygłupów Kleofasa - bez wspólnych psot, zabaw i żartów? To po prostu niemożliwe. Dlatego, by zapobiec nieszczęściu i wpłynąć na decyzję rodziców, Mikołajek wraz z ekipą wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu. Wierzy, że odnalezione bogactwo pozwoli mu pozostać w domu i zatrzymać nieuchronną przeprowadzkę.

KRIME STORY. LOVE STORY

Polska 2022, 116 min.
Reżyseria: Michał Węgrzyn. Wykonawcy: Cezary Łukaszewicz, Michał Koterski, Piotr Witkowski, Gabriela Muskała, Małgorzata Kożuchowska.

Krime Story. Love story to komedia gangsterska. Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, opisana w książce rapera Marcina "Kali" Gutkowskiego, jest jak współczesna ekranizacja Romea i Julii. Miasto gniewu, a w nim dzielnica, w której nikt nie ma lekko. Dwóch przyjaciół (Krime i Wajcha) dostają propozycję nie do odrzucenia - zarobienia naprawdę dużych pieniędzy. Planują, że będzie to ich ostatni nielegalny "skok", który ustawi ich już na całe życie. "Życie" jednak napisze dla nich zupełnie inny scenariusz. Człowiek, na którego dostają zlecenie okaże się ojcem dziewczyny, dla której główny bohater kompletnie straci głowę. Miłość skomplikuje wszystko i nawet taki facet jak Krime, którego nie usidliła wcześniej żadna kobieta, będzie musiał wybrać co jest dla niego najcenniejsze i najważniejsze w życiu.

CLIFFORD. WIELKI CZERWONY PIES CLIFFORD THE BIG RED DOG

USA 2021, 106 min.
Reżyseria: Walt Becker. Wykonawcy: Darby Camp, Jack Whitehall, Izaac Wang.

Kiedy ośmioletnia Emily Elizabeth spotyka czarodziejskiego ratownika zwierząt, który daje jej małego, rudego szczeniaka, dziewczynka nie spodziewa się, że obudzi się i znajdzie w swoim małym mieszkaniu w Nowym Jorku olbrzymiego, trzymetrowego psa. Podczas gdy jej samotna mama wyjeżdża w interesach, Emily i jej zabawny, ale impulsywny wujek Casey będą musieli zająć się nowym lokatorem. To niezwykła przygoda, podczas której Clifford nauczy świat, jak kochać! To wspaniały film dla całych rodzin.

HAZARDZISTA THE CARD COUNTER

Wlk. Brytania/Chiny/USA/Szwecja 2021, 111 min.
Reżyseria: Paul Schrader. Wykonawcy: Oscar Isaac, Willem Dafoe, Tye Sheridan.

William w pojedynkę podróżuje po Stanach, jeżdżąc od kasyna do kasyna. Nigdzie nie zatrzymuje się na dłużej, nie ujawnia swojej prawdziwej tożsamości i obsesyjnie dba o to, by pod żadnym pozorem nie zostawiać po sobie śladów. Ma wszystko pod kontrolą, do momentu, gdy w jednym z kasyn trafia na Cirka, syna dawnego kolegi, z którym służył w armii. Chłopak zna nie tylko prawdziwe nazwisko Williama, ale też jego mroczną przeszłość. Gdy staje się jasne, że ich spotkanie nie jest przypadkowe, a Cirk chce, by William pomógł mu naprostować sprawy, które dotyczą ich obojga, mężczyzna zostaje zmuszony do podjęcia ryzykownej akcji.

ZAUŁEK KOSZMARÓW NIGHTMARE ALLEY

USA/Meksyk 2021, 150 min.
Reżyseria: Guillermo del Toro. Wykonawcy: Cate Blanchett, Rooney Mara, Paul Anderson.

Gdy charyzmatyczny Stanton Carlisle spotyka na swej drodze niezwykłe małżeństwo: widzącą przyszłość Zeenę i jej męża, byłego telepatę, Pete’a, postanawia odmienić swoje dotychczas pechowe życie. Wraz z lojalną i szlachetną Molly zaczyna wykorzystywać naiwność nowojorskich elit by się wzbogacić, a nowo nabyta wiedza szybko okazuje się przepustką do sukcesu. Wkrótce jednak Stanton posunie się o krok za daleko, gdy pod wpływem tajemniczej psychiatry zdecyduje się oszukać groźnego finansowego potentata.

O CZYM DZISIAJ MARZĄ ZWIERZĘTA COMBAT WOMBAT

Reżyseria: Ricard Cusso.
Australia 2020, 90 min.

Film animowany w polskie wersji językowej.

Maggie jest pomysłowym wombatem, a Bradley to miłość jej życia i najlepszy przyjaciel, który zaginął jakiś czas temu w tajemniczych okolicznościach. Zaniepokojona, ale i pełna nadziei Maggie nie ustaje w poszukiwaniach ukochanego. Pewnego dnia natyka na nietypową sytuację i przypadkiem ratuje z opresji innego futrzaka - niepozornego Ptysia. Tak zaczyna się ich przyjaźń oraz nieoczekiwana kariera Maggie jako superbohaterki, która - nie do końca wierząc w swoje możliwości - początkowo niezbyt chętnie zamienia piżamę na kostium, zakłada maskę i rusza w miasto. Na swojej drodze spotka Supernielota, który również patroluje ulice wypatrując złoczyńców oraz podejrzanie przemiłą koalę dbającą o kariery superbohaterów. Dzięki nowej roli, Maggie wpada także na trop prowadzący do rozwiązania zagadki zaginięcia jej ukochanego oraz ratuje z opresji wiele zwierzaków będących w potrzebie.

MATKI RÓWNOLEGŁE MADRES PARALELAS

Hiszpania 2021, 120 min.
Reżyseria: Pedro Almodovar. Wykonawcy: Penelope Cruz, Aitana Sanchez-Gijon, Milena Smit.

2 Nominacje do Złotych Globów 2022. MFF w Wenecji 2021: Najlepsza aktorka (Penelope Cruz).
Bohaterki filmu, Janis i Ana Milena, spotykają się na oddziale położniczym. Ta pierwsza jest dojrzałą kobietą, ta druga ledwie przestała być nastolatką. Obie są singielkami, obie czeka samodzielne macierzyństwo. Janis wie, że sobie poradzi, Ana jest pełna obaw. Wydaje się, że ich ścieżki ledwie się przetną, tymczasem więź, która je połączy, okaże się mocna jak pępowina. Jak to u Almodóvara bywa: zbieg okoliczności może stać się przeznaczeniem, a rodzina z wyboru tą, która zaoferuje bezwarunkową akceptację i miłość. Matki równoległe to nie tylko tragikomiczna, intymna opowieść o bólu i blasku macierzyństwa. To również mocny głos przeciw rodzinnym sekretom i ukrywaniu prawdy o przeszłości. I właśnie kobiety, które tworzą pomost pomiędzy przeszłością i przyszłością, okazują się w filmie Almodóvara bezkompromisowymi rzeczniczkami otwartości przynoszącej ulgę i oczyszczenie.

C'MON C'MON

USA 2021, 110 min.
Reżyseria: Mike Mills. Wykonawcy: Joaquin Phoenix, Gaby Hoffmann, Scoot McNairy.

Wielki powrót Mike'a Millsa, twórcy niezapomnianych "Debiutantów", a także spektakularny powrót na ekrany Joaquina Phoenixa, który w C'mon C'mon zagrał swoją pierwszą od czasów Jokera rolę, zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek. Phoenix wciela się w C'mon C'mon w nowojorskiego singla, uroczego, ciepłego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę, z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem, Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał. Pozwoli mu także zrozumieć, że prawdziwe supermoce to te, którymi władają matki.

BELFAST

Wlk. Brytania 2021, 98 min.
Reżyseria: Kenneth Branagh. Wykonawcy: Caitriona Balfe, Judi Dench, Jamie Dornan.

Złoty Glob 2022- Najlepszy scenariusz. MFF w Toronto 2021: Nagroda Publiczności.

To opowiedziana z humorem niezwykle osobista opowieść o dzieciństwie pewnego chłopca w czasie zgiełku późnych lat sześćdziesiątych. Podczas gdy cały świat świętuje lądowanie misji Apollo 11 na Księżycu, Belfast zamienia się w sierpniu 1969 roku w strefę wojny między dwiema frakcjami o kwestię przynależności Irlandii Północnej do Wielkiej Brytanii. Obserwujemy wydarzenia z perspektywy trzypokoleniowej protestanckiej rodziny wynajmującej dom na jednym z miejskich osiedli, a zwłaszcza przez pryzmat wyobraźni dziewięcioletniego Buddy’ego, który nie bardzo wie, z jakiego powodu jego sąsiedzi z dnia na dzień zamienili się w krzyczący tłum podpalający okoliczne domy. Chłopak rozumie, że jest świadkiem bardzo ważnych wydarzeń, które wpłyną na jego przyszłe życie, ale nie potrafi przejąć się nimi tak mocno, jak brakiem zainteresowania ze strony szkolnej koleżanki.

POTWORNA RODZINKA 2 MONSTER FAMILY 2

Niemcy/Wlk. Brytania 2021, 103 min.
Reżyseria: Holger Tappe.

Film animowany w polskiej wersji językowej.

Rodzinka Sielskich powraca, by wyrwać Babę Jagę z rąk młodocianej Łowczyni Potworów i przeżyć niesłychaną przygodę w towarzystwie Yeti, potwora z Loch Ness i innych celebrytów potwornego świata! Po ostatnich przygodach rodzina Wishbone’ów wróciła do normalnego życia pełnego mniejszych i większych kłopotów. Mały Max jako najniższy w klasie znów musi znosić żarty kolegów, a nastoletnia Fay nie może się pogodzić z faktem, że jej koleżanki są bardziej utalentowane. Tata znów tonie w morzu zawodowej nudy, a mama próbuje wykrzesać iskierkę ciepła, by rozpalić ogień domowego ogniska. Mimo to Wishbone’ów nie może zabraknąć na ślubie ich ukochanej Baby Jagi z upiornie uroczym Renfieldem. Niestety uroczystość zakłóci wtargnięcie Mili Starr Łowczyni Potworów, która sprzed samego ołtarza porwie wystrojoną Babę Jagę. W tej sytuacji rodzinka znów musi stać się potworna.

DKF Puls3 lutego
20.00 KING RICHARD: ZWYCIĘZKA RODZINA (USA)

10 lutego
20.00 PSIE PAZURY (Wlk. Brytania/Kanada/Australia/Nowa Zelandia)

17 lutego
20.00 GAGARINE (Francja)

24 lutego
20.15 WYSPA BERGMANA (Francja/Belgia/Niemcy/Szwecja/Meksyk)

Karnet styczeń - marzec 40 zł
Karnet upoważnia do zakupu biletów w cenie 4 zł.
Bilety na wybrany film 13 zł.

KING RICHARD: ZWYCIĘZKA RODZINA KING RICHARD

USA 2021, 138 min.
Reżyseria: Reinaldo Marcus Green. Wykonawcy: Will Smith, Jon Bernthal, Tony Goldwyn.

Złoty Glob 2022-Najlepszy aktor w dramacie (Will Smitgh).

Richard Williams nie miał w życiu łatwo - dorastał w świecie, w którym czarny kolor skóry oznaczał z założenia bycie gorszym, niezależnie od pasji czy talentu. Trudno zatem się dziwić, że desperacko chce, żeby jego dzieci stały się kimś i zyskały posłuch na świecie. W przeciwieństwie do wielu myślących podobnie do niego rodziców, którzy po latach starań muszą zadowolić się wyłącznie świadomością, że wychowali dzieci na dobrych ludzi. Richard zabiera się za wykonywanie swego ambitnego planu jeszcze przed narodzinami córek, Venus i Sereny, które staną się w przyszłości jednymi z najbardziej znanych tenisistek w historii sportu. Następnie, niezależnie od sytuacji, Richard wchodzi oknami wszędzie tam, gdzie zamknięto przed nim drzwi, ignoruje lekceważące uwagi białych komentatorów i trenerów, popycha swe córki do przekraczania kolejnych fizycznych i mentalnych barier. W końcu udaje mu się osiągnąć swój cel, ale jedynie od widza zależy ocena drogi, którą przeszedł w tym czasie.

PSIE PAZURY THE POWER OF THE DOG

Wielka Brytania/Australia 2021, 126 min.
Reżyseria: Jane Campion. Wykonawcy: Benedict Cumberbatch, Kirsten Dunst i Jesse Plemons.


3 Złote Globy 2022-Najlepszy dramat, Najlepsza reżyseria, Najlepszy aktor drugoplanowy (Kodi Smit McPhee). Srebrny Lew za najlepszą reżyserię na MFF w Wenecji.

Adaptacja książki amerykańskiego powieściopisarza Thomasa Savage’a, opisującej dzieje dwóch samotnych braci. Phil i George Burbankowie to wykształceni i zamożni właściciele ziemscy, którzy większość życia spędzają w siodle. Kiedy jednak George poślubia prowadzącą lokalną gospodę wdowę Mary, Phil nie potrafi kryć się z zazdrością, a poczucie odrzucenia zaczyna manifestować w okrutny sposób. Konflikt narasta, gdy Rose oraz jej ekscentryczny nastoletni syn Peter wprowadzają się na ranczo Burbanków. Teraz przyjdzie im żyć pod dyktatorskimi rządami Phila.

GAGARINE

Francja 2021, 98 min.
Reżyseria: Fanny Liatard. Wykonawcy: Alseni Bathily, Lyna Khoudri, Jamil McCraven.

16-letni Youri spędził całe życie w Gagarine Towers, rozległym, paryskim kompleksie mieszkaniowym, będącym architektoniczną pozostałością po dawnej fascynacji komunizmem. Kiedy plany rozbiórki bloku i eksmisji jego społeczności stają się rzeczywistością, Youri postanawia stawić temu opór. Wraz ze swoimi przyjaciółmi, Dianą i Houssamem, rozpoczyna misję uratowania Gagarine - ich cennego, pełnego wspólnych przeżyć azylu - przekształcając go we własny "statek kosmiczny"...

WYSPA BERGMANA BERGMAN ISLAND

Francja/Belgia/Niemcy/Szwecja/Meksyk 2021,112 min.
Reżyseria: Mia Hansen-Love. Wykonawcy: Tim Roth, Mia Wasikowska, Vicky Kreps.

Nominacja do Złotej Palmy w Cannes 2021.

Para amerykańskich filmowców Chris i Tony przyjeżdża latem na mityczną wyspę Fårö. W tym niezwykłym miejscu, w którym żył i tworzył swoje najbardziej znane dzieła Bergman, mają nadzieję znaleźć inspirację do nowych filmów. W miarę jak mijają kolejne osobno spędzone dni, fascynacja wyspą zaczyna skupiać się wokół Chris i jej wspomnień związanych z pierwszą miłością. Granica między rzeczywistością a fikcją zaczyna się stopniowo zacierać i rozdzielać parę jeszcze bardziej.

FERIE W KINIE14 lutego
11.00 CLIFFORD. WIELKI CZERWONY PIES (USA/6)

17 lutego
11.00 CLIFFORD. WIELKI CZERWONY PIES

18-22 lutego
11.00 O CZYM DZISIAJ MARZĄ ZWIERZĘTA (austral./b.o.)

23 lutego
11.00 SKARB MIKOŁAJKA (franc./7)

24-25 lutego
11.00 POTWORNA RODZINKA 2 (niem.,ang./b.o.)

Bilety 13 zł

UWAGA! ZMIANA CEN BILETÓWTani poniedziałek/czwartek seanse 2D - 13 zł
Pozostałe dni tygodnia seanse 2D - 16 zł (ulgowy), 18 zł (normalny)

mp / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kino Świt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj