Wiadomości

  • 29 stycznia 2022
  • 31 stycznia 2022
  • wyświetleń: 5856

Silny wiatr w naszym regionie: odnotowano 41 interwencji

W miniony weekend mieszkańcom naszego regionu dał się we znaki silny wiatr. Jak poinformowała Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej, tylko minionej doby w rejonie obejmującym jej zakres działań odnotowano 41 zdarzeń.

Interwencja strażaków przy ul. Komorowickiej
Interwencja strażaków przy ul. Komorowickiej · fot. OSP Lipowiec


Większość interwencji strażaków dotyczyła usuwania powalonych i połamanych konarów drzew. Na szczęście obyło się bez poważniejszych zdarzeń. W Buczkowicach i Wilamowicach silne podmuchy wiatru spowodowały zniszczenie blaszanych garaży, z kolei w Bielsku-Białej przy ulicy Kaletniczej i ks. Piotra Skargi strażacy zabezpieczali elementy okucia dachowego. W gminie Czechowice-Dziedzice interwencje dotyczyły głównie powalonych drzew.

Loading...


W sumie w całym województwie śląskim od godziny 19.00 w sobotę, 29 stycznia do godziny 6.00 w poniedziałek, 31 stycznia straż pożarna odnotowała 1 317 interwencji. W działania zaangażowane było prawie 1 600 zastępów PSP i OSP ( ponad 7 500 strażaków).

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.