Wiadomości

  • 1 lutego 2022
  • 2 lutego 2022
  • wyświetleń: 4036

[FOTO] Udało się! 10 tys. zł trafi na leczenie i diagnostykę Cypiska

W miniony weekend osiągnięto cel zbiórki dla małego Szymona, czyli Cypiska - 10 tysięcy złotych. Dzięki zaangażowaniu czechowiczanina Michała Janika z projektu na "Szczytach marzeń" udało się zebrać 6 tysięcy złotych. Jednak to nie wszystko - kwota na portalu zrzutka.pl zwiększy się po wpłatach sponsorów za każde wejście mieszkańca Czechowic-Dziedzic. Warto dodać, że czechowiczanin został Pierwszym Władcą Klimczoka.

Klimczok dla Cypiska - 30.01.2022 · fot. Arkadiusz Juzof Fotografia


Przypomnijmy, jak informowaliśmy tutaj, przez cały styczeń trwało "Wyzwanie na Klimczok". W tym roku w akcji bierze udział czechowiczanin Michał Janik, który postanowił zadedykować swoje codzienne wejścia na najwyższy szczyt Bielska-Białej małemu Szymonowi. To 11-letni chłopiec z niepełnosprawnością intelektualną o wielkim serduszku i niesamowitej empatii.

O osiągnięciu celu zbiórki przed jej zakończeniem, czyli 10 tysięcy złotych na diagnostykę i leczenie Cypiska, poinformował w mediach społecznościowych Michał Janik. - Cel zbiórki został osiągnięty przed terminem... Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszego zaangażowania i siły jaka z Was płynie! Dziękujemy wszystkim, którym udało się być dzisiaj mimo trudnych warunków pogodowych, zarówno fizycznie na Klimczoku jak i tym którzy wspierali nas wiadomościami i dobrym słowem - napisał czechowiczanin.

Loading...


- Na razie na zbiórce na portalu zrzutka.pl jest ponad 10 000 zł, z czego w trakcie trwania akcji "Klimczok dla Cypiska" zebrano ponad 6 000 zł. Kwota na zrzutka.pl jeszcze się zwiększy - dopiero wczoraj zakończyło się "Wyzwanie na Klimczok", a więc sponsorzy będą przelewać na konto zbiórki pieniądze za wszystkie moje wejścia - powiedział w rozmowie z portalem czecho.pl mieszkaniec Czechowic-Dziedzic. 30 stycznia odbyła się specjalna akcja "Klimczok dla Cypiska", w której osobiście wziął udział Szymon. W sumie w niedzielnym wejściu na Klimczok wzięło udział sto osób.

Udało się! 10 tysięcy złotych trafi na leczenie i diagnostykę Cypiska
Udało się! 10 tysięcy złotych trafi na leczenie i diagnostykę Cypiska · fot. Michał Janik


Warto dodać, że Michał Janik w tegorocznej akcji "Wyzwani na Klimczok" został Pierwszym Władcą Klimczoka! Czechowiczanin wszedł na najwyższy szczyt Bielska-Białej aż 64 razy, zdobywając 74 punkty.

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.