czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 października 2007
  • wyświetleń: 1296

Powstanie centrum szkoleniowe?

Firma Lotos Park Technologiczny chce utworzyć ośrodek szkoleniowy w opustoszałym budynku warsztatowym przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych. Starostwo Powiatowe proponuje otwarcie ośrodka regionalnego.

– Lotos zwrócił się do Starostwa Powiatowego w sprawie wykonania wspólnego przedsięwzięcia edukacyjno-szkoleniowego na potrzeby kadry tej firmy. Ośrodek szkoleniowy umożliwiłby Lotosowi przekwalifikowanie i szkolenie pracowników – informuje wicestarosta bielski Mirosław Szemla. – Patrzymy perspektywicznie, więc zaproponowaliśmy Lotosowi rozszerzenie tego pomysłu i utworzenie w Czechowicach-Dziedzicach regionalnego centrum szkoleniowego. Takie instytucje funkcjonują m.in. w Austrii, więc będziemy mieli skąd brać przykład. Trzeba zaznaczyć, że takie centrum byłoby pionierskim rozwiązaniem i jedynym w naszym województwie – dodaje.

To, czy w budynku warsztatów ZSTiL uda się utworzyć regionalne centrum szkoleniowe lub chociażby ośrodek szkoleniowy tylko na potrzeby Lotosu, zależy od rozmów, które będą prowadzone pomiędzy starostwem a LPT. Do tej pory wymieniono się listami intencyjnymi. Mirosław Szemla zakłada, że do końca tego powołana zostanie spółka szkolącą, do której powiat wniósłby aportem halę warsztatową, a w 2008 roku prowadzono by już pierwsze szkolenia.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.